Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2018


Resultat Partille 6-Timmars          
2018-04-14            
               
1-Timmars   Kvinnor          
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Varv Distans
1 8 Sepp Ellen SOK Knallen 1987 Ksen 12 11 943
2 4 Mattsson Emma Partille 1992 Ksen 11 10 933
3 9 Svensson Ann Lonesome Runners 1969 K45 10 9 758
4 3 Jönsson Helena Ormögat Trail 1971 K45 9 9 141
5 6 Nannis Bella Motala 2006 Kmot 5 5 559
6 5 Nannis Lena Motala 1965 Kmot 5 5 511
               
1-Timmars   Män          
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Varv Distans
1 149 Hederen Håkan Spring för fan   Mmot 12 12 529
2 153 Johansson Niklas Ingen klubb 1973 Mmot 12 12 283
3 140 Halalkic Dennis Kville   Mmot 12 11 611
4 1 Berntsson Claes Ormögat Trail 1971 M45 11 11 590
5 2 Johansson Lennart Mariestads AIF 1948 M70 7 7 476
               
3-Timmars   Kvinnor          
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Varv Distans
1 78 Johanson Annika Lonesome Runners 1969 K45 34 32 104
2 18 Hallström Therese Göteborg 1981 K35 32 30 985
3 17 Hagrenius Hanna Onsala 1985 K35 32 30 979
4 144 Johansson Malin Ingen klubb 1978 K35 30 28 690
5 16 Götulf Emma Höör 1973 Kmot 29 28 239
6 26 Johansson Caroline Lonseome Runners 1976 K40 29 27 404
6 11 Baeza Roos Malin Lonesome Runners 1977 K40 29 27 404
8 10 Aghamn Ann-Charlotte Lonesome Runners 1958 K60 28 26 716
9 32 Magnusson Pia Lonesome Runners 1973 K40 27 26 405
10 38 Sund Kristina Lindome 1978 Kmot 26 25 111
11 37 Rasch Sofia Umara Sports Club 1983 K35 26 24 986
12 13 Brage Hanna Göteborg 1988 Kmot 25 24 562
13 12 Bengtsson Åsa Lonesome Runners 1971 Kmot 25 23 716
14 39 Toftevall Ulrika Partille 1970 Kmot 24 22 841
15 22 Johansson Maria Romelanda 1974 K40 22 20 983
16 36 Peterson Ulrika Kungälv 1973 Kmot 20 19 046
16 20 Hofflin Anne-Charlotte Kungälv 1973 Kmot 20 19 046
18 27 Jägeblad Malin Kungälv 1977 K40 19 18 201
19 35 Olsson Charlotta Västra Frölunda 1964 Kmot 18 17 392
20 24 Johansson Molly Romelanda 2009 Ksen 16 15 647
               
3-Timmars   Män          
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Varv Distans
1 40 Wilson Anton SOK Knallen 1983 Msen 42 39 464
2 14 Campbell Stuart Solvikingarna 1981 M40 35 33 222
3 34 Olausson Lord Johan Sok knallen 1980 Msen 35 33 058
4 29 Kullander Joel Göteborg 1982 M35 34 32 013
5 19 Krok Anders SOK Knallen   Mmot 33 31 723
6 31 Lygnelid Anders Rydboholm 1981 M35 32 30 450
7 33 Mathiasson Ulf APM TERMINALS 1959 Mmot 32 30 286
8 152 Wallesten Johan Ingen klubb 1971 M45 31 29 232
9 28 Karlsson Tomas LK TV88 1960 Mmot 30 28 459
10 148 Franzén Leif LK Nyköping Runners 1946 Mmot 30 28 297
11 23 Johansson Mattias Lonesome runners 1981 Mmot 26 24 917
12 45 Bengtsson Lennart Solvikingarna 1942 M75 26 24 582
13 127 Stikkelorum Richard Triathlon väst 1970 M45 23 22 125
               
6-Timmars   Kvinnor          
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Varv Distans
1 73 Honek Jennifer LSG Karlsruhe 1985 Ksen 75 70 159
2 68 Grundahl Anna IF Linnéa 1976 K40 71 66 506
3 25 Fredriksson Therese SOK Knallen   Ksen 66 62 384
4 88 Karlsson Lisa Partille 1975 K40 63 59 348
5 124 Sigurdson Jannica Hägersten 1979 Kmot 62 57 968
6 41 Aideborn Hartikainen Jessica Team ultrasweden 1981 K35 61 57 924
7 99 Lind Bibbi Solvikingarna 1944 K70 60 56 566
8 100 Lindberg Linda Lindas Familjedaghem 1973 K40 60 56 187
9 51 Carlgren Hansson Yvonne Sweden Runners 1970 K45 59 55 284
10 42 Amundsson Lisa Strömstad Löparklubb 1960 K55 57 54 031
11 134 Töllborg Elin Team T 1986 Kmot 56 53 249
12 109 Möller Ulrika Lonesome Runners 1963 K55 56 53 197
13 69 Gustafsson Filippa Triathlon Väst 1992 Kmot 56 52 905
14 47 Berg Eva Gunnilse 1967 K50 56 52 866
15 122 Rosander Jennie Partille 1975 K40 56 52 479
16 93 Kjellström Stina Vargön 1974 K40 56 52 407
17 116 Oleander Anna Triathlon Väst 1992 Kmot 55 51 647
18 108 Mälbrink Sara Sävedalen 1976 Kmot 54 50 538
19 131 Thomasson Annelie FK Göingarna 1978 Kmot 53 50 091
20 44 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 K55 53 49 961
21 120 Pohjanvuori RosMarie lonesome runners 1967 K50 53 49 688
22 111 Nilsson Susanne Team Ultrasweden LK 1963 K50 52 49 122
23 79 Johansson Monica Lonesome Runners 1979 Kmot 51 48 660
24 49 Björk Marita SOK Knallen 1959 K55 51 48 414
25 128 Strid Karin Kristinehamns Multisport 1958 K60 50 47 160
26 90 Kay Sofia LK TV88 1976 K40 48 45 276
27 76 Höglund Theresia Lonesome Runners 1978 Kmot 46 43 968
28 48 Bergh Giesela Lonesome runners 1963 Kmot 43 40 965
29 114 Nolhage Amanda Team Hybrid Fitness 1989 Kmot 43 40 341
30 61 Dolk Ann-Marie Team Ultrasweden LK 1947 K70 41 38 684
31 58 Dalebjörk Anki Lilla Edet 1968 K50 39 36 661
32 59 Danielsson Sara Aktivitus sports club 1987 Kmot 39 36 633
33 67 Gren Erika BK Badjävlar 1979 K35 35 32 925
34 77 Jacobsson Annica Lonesome Runners 1966 Kmot 33 31 071
35 137 Ypyä Teresa Lonesome Runners 1978 Kmot 23 21 801
36 30 Lindahl Birgitta Partille 1948 Kmot 19 18 100
               
6-Timmars   Män          
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Varv Distans
1 54 Dahlgren Andreas Lonesome runners 1976 Mmot 75 70 706
2 66 Gelotte Thorbjörn Göteborg 1976 M40 75 70 592
3 91 Kjellsson Roger Team Blekinge 1969 M45 75 70 561
4 136 Välitalo Dan Västerås LK 1971 M45 75 70 121
5 97 Levin Alexander Team Ultrasweden LK 1974 Mmot 72 67 834
6 71 Hallström Fredric Göteborg 1981 M35 69 65 241
7 64 Ericsson Marcus Grif Invalidos Rullstolsinnebandy 1985 Mmot 68 64 225
8 74 Hultin Klas-Göran SOK Knallen 1977 M40 68 63 597
9 70 Halalkic Emir Torslanda 1983 M35 67 63 461
10 89 Kautsky Peter 1957 1957 Mmot 65 61 250
11 132 Thomasson Mikael FK Göingarna 1975 Mmot 64 60 513
12 43 Andersson Tommy BETA Adventure 1992 Mmot 63 59 382
13 133 Thun Viktor Team Thun 1988 Mmot 63 58 886
14 130 Svärd Anton MASS 1978 M40 61 57 924
15 81 Johansson Morgan Göreborg 1966 M50 61 57 583
16 82 Johansson Lars-Åke Solvikingarna 1970 M45 61 57 043
17 107 Melin Daniel Team Peo Thyrén 1976 M45 60 56 524
18 62 Dolk Bengt Team Ultrasweden LK 1957 M60 60 56 100
19 75 Höfer Stephan Landvetter 1970 Mmot 59 55 621
20 92 Kjellström Martin 3City Triathlon 1978 M40 59 55 208
21 147 Berg Mikael Ingen klubb 1973 Mmot 58 54 511
22 46 Bengtsson Robin SMDF 1985 Mmot 57 53 867
23 98 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 M40 57 53 615
24 84 Josefsson Tobbe Falkenbergs RR 1969 M45 56 53 027
25 65 Sjunnesson Henrik Mölndal 1991 Mmot 55 52 168
26 119 Pettersson Pelle Runacademy 1982 Mmot 55 51 567
27 95 Kovacs Roger Solvikingarna 1969 M45 55 51 481
28 145 Johansson Jonny Ingen klubb   Mmot 55 51 465
29 151 Sjöman Eric Lerum Friidrott 1975 M40 54 51 073
30 135 Waalen Kristian SpiridonLLL/FHIultra 1949 M65 54 50 853
31 113 Nilsson Jörgen Vi som springer 1950 M65 54 50 769
32 121 Remar Sören Ulricehamns FK 1948 M70 54 50 722
33 94 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden LLK 1950 M65 54 50 538
34 50 Brandén Gustav Öjersjö   Mmot 53 50 522
35 86 Järrebring Lars Lonesome Runners 1954 M60 53 50 394
36 85 Jutemar Lasse SOK Knallen 1956 M60 53 50 382
37 101 Lindblom Lars SOK Knallen 1961 Mmot 50 47 503
38 52 Carlsson Tommy LK TV88 1967 M50 50 47 180
39 60 Dia Niclas Rolls-Royce IF 1964 Mmot 50 46 973
40 72 Brandén Erik Ingen klubb 1972 Mmot 48 45 242
41 129 Svensson Peter IFK Skövde 1957 M60 48 45 010
42 102 Ljung Bobby Lonesome Runners 1970 M45 47 44 049
43 87 Karlsson Leif Solvikingarna 1963 M55 46 43 122
43 106 Matsson Patrik Solvikingarna 1964 M50 46 43 122
43 146 Berg Markus Ingen klubb 1976 Mmot 46 43 122
46 56 Dalebjörk Joel Lilla Edet 2002 Mmot 45 42 223
47 155 Pen Miguel Vi som springer   Mmot 45 42 195
47 154 Falkek Emil Falkenbergs RR   Mmot 45 42 195
47 138 Öhman Henrik Lerum friidrott 1984 Mmot 45 42 195
47 141 Meyer Tobias Öjersjö   M45 45 42 195
47 96 Kristiansson Magnus LK TV88 1972 M45 45 42 195
47 126 Skoog Lennart Stenungsunds OK 1946 M70 45 42 195
47 150 Aasbö Henrik Ingen klubb 1957 Mmot 45 42 195
47 57 Dalebjörk Peter Team Ultrasweden 1965 M50 45 42 195
55 112 Nilsson Rickard Newbalance 1982 M35 44 41 268
55 55 Dahlin Torbjörn Skandia löparklubb 1980 M35 44 41 268
57 80 Höög Stefan Lerum 1961 M55 40 37 560
58 63 Ekenstierna Marcus Sweden runners 1984 Msen 38 35 830
59 53 Connolly Thane Göteborg 1977 Mmot 37 35 680
60 110 Nannis Christer Motala 1963 Mmot 37 35 105
61 115 Olausson Lars-Göran Team Blekinge 1952 M65 30 28 290
62 83 Johansson Mathias 1967 1967 M50 25 23 655
62 117 Olsson Anders Onsjö GK 1978 M40 25 23 655
64 104 Manning Stefan Herr 1956 M60 13 12 531
               
6-Timmars   Stafett          
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Varv Distans
1 139 The Fat Frogs Landvetter   LAG 81 76 388
Uppdaterad: 14 APR 2018 19:49
Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Decembergatan 37
41515 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: This is a mailto link

Se all info