Hoppa till sidans innehåll

Marathon 2018


Marathonpassering under Partille 6-timmars      
2018-04-14          
             
Marathon   Kvinnor        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 73 Honek Jennifer LSG Karlsruhe 1985 Ksen 03:30:11
2 68 Grundahl Anna IF Linnéa 1976 K40 03:46:08
3 108 Mälbrink Sara Sävedalen 1976 Kmot 04:00:40
4 88 Karlsson Lisa Partille 1975 K40 04:04:18
5 25 Fredriksson Therese SOK Knallen   Ksen 04:05:31
6 41 Aideborn Hartikainen Jessica Team ultrasweden 1981 K35 04:05:57
7 124 Sigurdson Jannica Hägersten 1979 Kmot 04:11:49
8 99 Lind Bibbi Solvikingarna 1944 K70 04:23:33
9 51 Carlgren Hansson Yvonne Sweden Runners 1970 K45 04:26:52
10 100 Lindberg Linda Lindas Familjedaghem 1973 K40 04:28:17
11 109 Möller Ulrika Lonesome Runners 1963 K55 04:34:43
12 69 Gustafsson Filippa Triathlon Väst 1992 Kmot 04:37:09
13 93 Kjellström Stina Vargön 1974 K40 04:37:40
14 42 Amundsson Lisa Strömstad Löparklubb 1960 K55 04:38:23
15 134 Töllborg Elin Team T 1986 Kmot 04:39:37
16 116 Oleander Anna Triathlon Väst 1992 Kmot 04:40:28
17 44 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 K55 04:44:36
18 122 Rosander Jennie Partille 1975 K40 04:45:41
19 47 Berg Eva Gunnilse 1967 K50 04:51:02
20 131 Thomasson Annelie FK Göingarna 1978 Kmot 04:57:14
21 120 Pohjanvuori RosMarie lonesome runners 1967 K50 04:57:46
22 111 Nilsson Susanne Team Ultrasweden LK 1963 K50 04:58:26
23 79 Johansson Monica Lonesome Runners 1979 Kmot 05:02:38
24 49 Björk Marita SOK Knallen 1959 K55 05:09:31
25 128 Strid Karin Kristinehamns Multisport 1958 K60 05:11:59
26 90 Kay Sofia LK TV88 1976 K40 05:30:43
27 76 Höglund Theresia Lonesome Runners 1978 Kmot 05:44:48
             
Marathon   Män        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 97 Levin Alexander Team Ultrasweden LK 1974 Mmot 03:16:52
2 54 Dahlgren Andreas Lonesome runners 1976 Mmot 03:23:54
3 66 Gelotte Thorbjörn Göteborg 1976 M40 03:25:04
3 102 Ljung Bobby Lonesome Runners 1970 M45 03:25:04
5 91 Kjellsson Roger Team Blekinge 1969 M45 03:29:21
6 136 Välitalo Dan Västerås LK 1971 M45 03:32:00
7 71 Hallström Fredric Göteborg 1981 M35 03:35:42
8 87 Karlsson Leif Solvikingarna 1963 M55 03:51:11
9 132 Thomasson Mikael FK Göingarna 1975 Mmot 03:51:20
10 70 Halalkic Emir Torslanda 1983 M35 03:52:12
11 74 Hultin Klas-Göran SOK Knallen 1977 M40 03:52:44
12 154 Falkek Emil Falkenbergs RR   Mmot 03:55:30
12 155 Pen Miguel Vi som springer   Mmot 03:55:30
14 64 Ericsson Marcus Grif Invalidos Rullstolsinnebandy 1985 Mmot 03:57:05
15 62 Dolk Bengt Team Ultrasweden LK 1957 M60 03:58:29
16 89 Kautsky Peter 1957 1957 Mmot 03:59:44
17 130 Svärd Anton MASS 1978 M40 04:05:57
18 92 Kjellström Martin 3City Triathlon 1978 M40 04:09:10
19 82 Johansson Lars-Åke Solvikingarna 1970 M45 04:12:11
20 138 Öhman Henrik Lerum friidrott 1984 Mmot 04:12:32
21 133 Thun Viktor Team Thun 1988 Mmot 04:13:55
22 81 Johansson Morgan Göreborg 1966 M50 04:14:13
23 75 Höfer Stephan Landvetter 1970 Mmot 04:14:55
24 43 Andersson Tommy BETA Adventure 1992 Mmot 04:17:48
25 107 Melin Daniel Team Peo Thyrén 1976 M45 04:19:50
26 106 Matsson Patrik Solvikingarna 1964 M50 04:21:03
27 147 Berg Mikael Ingen klubb 1973 Mmot 04:25:03
28 46 Bengtsson Robin SMDF 1985 Mmot 04:27:33
29 141 Meyer Tobias Öjersjö   M45 04:29:29
30 98 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 M40 04:35:29
31 146 Berg Markus Ingen klubb 1976 Mmot 04:37:31
32 145 Johansson Jonny Ingen klubb   Mmot 04:40:33
33 113 Nilsson Jörgen Vi som springer 1950 M65 04:41:07
34 65 Sjunnesson Henrik Mölndal 1991 Mmot 04:43:14
35 135 Waalen Kristian SpiridonLLL/FHIultra 1949 M65 04:45:26
36 151 Sjöman Eric Lerum Friidrott 1975 M40 04:45:43
37 95 Kovacs Roger Solvikingarna 1969 M45 04:46:05
38 86 Järrebring Lars Lonesome Runners 1954 M60 04:46:23
39 84 Josefsson Tobbe Falkenbergs RR 1969 M45 04:48:06
40 119 Pettersson Pelle Runacademy 1982 Mmot 04:51:54
41 50 Brandén Gustav Öjersjö   Mmot 04:52:40
42 85 Jutemar Lasse SOK Knallen 1956 M60 04:53:47
43 94 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden LLK 1950 M65 04:55:03
43 121 Remar Sören Ulricehamns FK 1948 M70 04:55:03
45 96 Kristiansson Magnus LK TV88 1972 M45 05:16:05
46 129 Svensson Peter IFK Skövde 1957 M60 05:16:18
47 52 Carlsson Tommy LK TV88 1967 M50 05:17:34
48 126 Skoog Lennart Stenungsunds OK 1946 M70 05:18:07
49 150 Aasbö Henrik Ingen klubb 1957 Mmot 05:19:27
50 101 Lindblom Lars SOK Knallen 1961 Mmot 05:19:29
51 60 Dia Niclas Rolls-Royce IF 1964 Mmot 05:19:37
52 72 Brandén Erik Ingen klubb 1972 Mmot 05:22:05
53 57 Dalebjörk Peter Team Ultrasweden 1965 M50 05:37:50
54 56 Dalebjörk Joel Lilla Edet 2002 Mmot 05:57:01
             
Marathon   Lag        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 139 The Fat Frogs Landvetter 1981 LAG 03:15:15
Uppdaterad: 15 APR 2018 19:10 Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: This is a mailto link

Se all info