Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2011


Plats RM Klass Namn Klubb År Distans
1 M RM Msen Dahl Johan Fellinsbro AIK 1982 214 711
2 M RM M45 Forsberg Sören IF Start 1963 209 918
3 M RM M40 Johansson Per Sundsvalls OK 1970 197 349
4 M RM M35 Karlsson Niklas Team Ultrasweden 1972 191 133
5 M RM M45 Byrén Hasse IF Spartacus 1965 181 004
6 M RM M50 Ramström Jan-Erik Stockholms långdistans klubb 1960 177 658
7 M RM M40 Welleman Sven Tibro AIK FIK 1969 162 923
8 M RM M50 Johansson Bo Västerås LK 1960 162 697
9 M RM M35 Fridh Thomas Stocksäters IF 1973 159 905
10 M RM M45 Suljev Sejdo Team Ultrasweden 1962 152 356
11 M RM M50 Karwan Tahir IF Spartacus 1961 152 208
12 M RM M45 Olsson Stefan Team Ultrasweden 1965 150 545
13 M RM M50 Dänsel Mats Team Fakta 1957 140 195
14 M RM M40 Svensson Christer Växjö AIS 1969 138 564
15 M RM M60 Lindeskov Hans-Inge LK Nyköping runners 1949 134 370
16 M RM M50 Martens Kari Team Ultrasweden 1957 130 595
17 M RM M50 Swärdh Tommy Vi som springer 1957 128 595
18 M RM M50 Avén Marcus Finspångs AIK Friidrott 1960 126 101
19 M RM M50 Forsström Mikael Team Fakta 1961 126 036
20 M RM M60 Almqvist Lars IFK Helsingborg 1961 125 196
21 M RM M35 Bramstång Mattias Halmstad Garnison IF 1975 114 195
22 M RM M35 Andersen Zingo IK Jogg 1974 114 044
23 M RM Msen Gunne Niklas IFK Mora 1992 112 195
24 M RM M35 Allanson Magnus Fellinsbro AIK 1973 111 795
25 M RM M50 Sulonen Kari Oxelösund 1957 110 810
26 M RM M40 M Robertsson Carl-Johan Stenhall LLK 1968 109 176
27 M RM M65 Hågestad Kjell IFK Borgholm 1944 100 595
28 M RM M40 Lauterbach Sebastian Team Ultrasweden 1969 100 195
29 M RM M55 Manning Stefan Team Ultrasweden 1956 95 968
30 M RM M60 Permats Bengt-Åke Dala-Floda IF 1947 89 605
31 M RM M40 Svensson Per IK Jogg 1968 84 595
32 M RM M45 Karlsson Peter SOK Knallen Borås 1965 64 595
33 M RM M55 Persson Arne Team Ultrasweden 1955 60 195
34 M RM M60 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden   59 175
35 M RM M35 Hedberg Claes Team Ultrasweden 1972 54 995
36 M RM M55 Andersson Valdemar IF Spartacus 1954 46 995
Plats RM Klass Namn Klubb År Distans
1 K RM K40 Thomsen Maria IF Linnea 1970 188 828
2 K RM K40 Fonn Hartikainen Torill Team Ultrasweden 1967 181 851
3 K RM K40 Paltén Kristina Riviera FI 1971 172 800
4 K RM K40 Sandberg Helen Lidköpings VSK 1968 152 199
5 K RM K60 Nilsson Barbro Solvikingarna 1949 147 541
6 K RM K50 De Geer Boel Hultsfreds  LK 1958 132 948
7 K RM Ksen Borg Victoria Team Ultrasweden 1980 130 301
8 K RM K50 Bengtsson Elisabeth IKJ Haninge 1961 126 995
9 K RM K50 Sulonen Britt Oxelösund 1958 90 195
10 K RM K35 Wiberg Maria IK Jogg 1975 89 795
11 K RM K40 Herngren Moa IF Linnea 1969 80 195
12 K RM K65 Thorsell Måd Växjö AIS 1945 64 364
13 K RM K55 Lundström Berit IFK Borgholm 1952 60 195
14 K RM K50 Persson Gerd Team Ultrasweden 1957 50 195
Plats Dist Klass Namn Klubb År Distans
1 48T K40 Fonn Hartikainen Torill Team Ultrasweden 1967 312 715
2 48T M50 Ramström Jan-Erik Stockholms långdistans klubb 1960 300 379
3 48T Msen Jyrkkiö Lassi Finland 1986 280 852
4 48T M50 Martens Kari Team Ultrasweden 1957 256 240
5 48T M45 Olsson Stefan Team Ultrasweden 1965 250 703
6 48T K50 De Geer Boel Hultsfreds  LK 1958 216 230
7 48T M45 Suljev Sejdo Team Ultrasweden 1962 216 179
8 48T M40 Svensson Christer Växjö AIS 1969 213 898
9 48T M60 Almqvist Lars IFK Helsingborg 1961 211 230
10 48T Mmot Raarup Sören Danmark   209 889
11 48T M50 Forsström Mikael Team Fakta 1961 177 808
12 48T M35 Andersen Zingo IK Jogg 1974 173 737
13 48T M50 Sulonen Kari Oxelösund 1957 151 795
14 48T M60 Permats Bengt-Åke Dala-Floda IF 1947 146 433
15 48T Mmot Lorentzon Andreas Lidköping 1978 143 157
16 48T Mmot Olsson Christer Nisse sällskap Lidköping 1975 126 595
17 48T K65 Thorsell Måd Växjö AIS 1945 118 668
18 48T M55 Manning Stefan Team Ultrasweden 1956 100 195
19 48T Mmot Nyström K-G Vi som Springer   82 995
20 48T M60 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden   60 595
21 48T M55 Andersson Valdemar IF Spartacus 1954 46 995
Plats Dist Klass Namn Klubb År Distans
1 24T Msen Dahl Johan Fellinsbro AIK 1982 214 711
2 24T M45 Forsberg Sören IF Start 1963 209 918
3 24T M40 Johansson Per Sundsvalls OK 1970 197 349
4 24T M35 Karlsson Niklas Team Ultrasweden 1972 191 133
5 24T K40 Thomsen Maria IF Linnea 1970 188 828
6 24T M45 Byrén Hasse IF Spartacus 1965 181 004
7 24T K40 Paltén Kristina Riviera FI 1971 172 800
8 24T M35 Raaen Kjetil Romerike Ultralöparklubb 1974 163 395
9 24T M40 Welleman Sven Tibro AIK FIK 1969 162 923
10 24T M50 Johansson Bo Västerås LK 1960 162 697
11 24T M35 Fridh Thomas Stocksäters IF 1973 159 905
12 24T M50 Karwan Tahir IF Spartacus 1961 152 208
13 24T K40 Sandberg Helen Lidköpings VSK 1968 152 199
14 24T K60 Nilsson Barbro Solvikingarna 1949 147 541
15 24T M50 Dänsel Mats Team Fakta 1957 140 195
16 24T M60 Lindeskov Hans-Inge LK Nyköping runners 1949 134 370
17 24T Ksen Borg Victoria Team Ultrasweden 1980 130 301
18 24T M50 Swärdh Tommy Vi som springer 1957 128 595
19 24T K50 Bengtsson Elisabeth IKJ Haninge 1961 126 995
20 24T M50 Avén Marcus Finspångs AIK Friidrott 1960 126 101
21 24T Kmot Wilk Åsa Team Wilk 1972 122 465
22 24T M35 Bramstång Mattias Halmstad Garnison IF 1975 114 195
23 24T Msen Gunne Niklas IFK Mora 1992 112 195
24 24T M35 Allanson Magnus Fellinsbro AIK 1973 111 795
25 24T M40 M Robertsson Carl-Johan Stenhall LLK 1968 109 176
26 24T M65 Hågestad Kjell IFK Borgholm 1944 100 595
27 24T M40 Lauterbach Sebastian Team Ultrasweden 1969 100 195
27 24T Mmot Larsson Björn Nerikes brandkår 1965 100 195
29 24T K50 Sulonen Britt Oxelösund 1958 90 195
30 24T K35 Wiberg Maria IK Jogg 1975 89 795
31 24T M40 Svensson Per IK Jogg 1968 84 595
32 24T K40 Herngren Moa IF Linnea 1969 80 195
33 24T Mmot Ursfällt Hasse Urshults IF 1951 76 474
34 24T M45 Karlsson Peter SOK Knallen Borås 1965 64 595
35 24T M55 Persson Arne Team Ultrasweden 1955 60 195
35 24T K55 Lundström Berit IFK Borgholm 1952 60 195
37 24T Mmot Cardell Thomas Ingen klubb 1971 56 595
38 24T M35 Hedberg Claes Team Ultrasweden 1972 54 995
39 24T K50 Persson Gerd Team Ultrasweden 1957 50 195
Plats Dist Klass Namn Klubb År Distans
1 12T K45 Petersson Cecilia IF Linnéa 1963 100 761
2 12T Mmot Nyberg Mats ABB IF 1960 93 811
3 12T Mmot Sunndliden Victor Skövde Kommun IK 1975 84 676
4 12T M40 Frykenmo Thomas Team Ultrasweden 1970 81 161
5 12T M35 Nilsson Andreas Fillinge Ultra 1975 70 595
6 12T M70 Skoglund Kjell-Ove Strands IF 1941 69 795
7 12T M50 Zetterström Stefan Team Bomull 1961 68 195
7 12T Ksen Lindoff Gisella Team Bomull 1987 68 195
9 12T M40 Åkerblom Staffan Uppsala Löparklubb 1971 63 238
10 12T M55 Gustavsson Owe IK Vista 1956 60 382
11 12T M55 Magnusson Roger Tibro AIK FIK 1953 55 715
12 12T Kmot Johansson Lena M Team Ultrasweden 1961 17 395
Plats Dist Klass Namn Klubb År Distans
1 6T M35 Nironen Kaj Team Ultrasweden   73 049
2 6T Mmot Olsson Gerhard Göteborg 1970 67 352
3 6T M35 Engdahl Fredrik Ryssbergets IK 1976 66 432
4 6T M55 Larsson Leif Rånäs 4H 1956 64 708
5 6T M35 Versén Martin Lonesome runners 1975 60 350
6 6T M35 Gulin Johannes Omegapoint IF 1975 58 923
7 6T M35 Thieme Mikael Team Ultrasweden 1973 58 083
8 6T M40 Jakobsson Peter IF Linnéa 1966 57 233
9 6T Mmot Larsson Benny Örebro 1964 57 014
10 6T Mmot Dahl Mattias Stockholm 1981 56 218
11 6T Ksen Kortelainen Anneli IF Linnéa 1977 55 927
12 6T Msen Nielsen Filip Knäckebröhult IF 1980 55 824
13 6T Msen Norrström Niclas Team Ultrasweden 1980 54 154
14 6T Mmot Sonntag Alf Ingen klubb   54 069
15 6T M50 Nordin Håkan IK Jogg 1959 53 217
16 6T Ksen Nygren Maja   1980 51 967
17 6T Kmot Åkerström Carina Hising Backa 1969 51 657
18 6T Kmot Berg Eva Klubblös 1967 51 635
19 6T Ksen Larsson Maria Team Ultrasweden 1978 51 384
20 6T M55 Järfelt Johnny   1956 50 827
21 6T K35 Kay Sofia Vänersborgs SK 1975 50 657
22 6T K55 Larsson Maritha Team Ultrasweden 1955 50 053
23 6T M60 Tryggvesson Ted Team Ultrasweden 1950 48 773
24 6T Ksen Trygg  Maria Team Ultrasweden 1977 48 643
25 6T M55 Tallqvist Bertil Friskis & Svettis i Mark 1952 47 199
26 6T K45 Larsson Christina Göteborg 1964 46 595
27 6T Kmot Persson Lena Klubblös 1964 46 353
28 6T Mmot Hellman Patrik Göteborg 1970 46 195
29 6T K45 Emmrich Heike Team Ultrasweden 1962 44 238
30 6T M55 Jonsson Stefan Falköping 1956 42 195
30 6T Msen Segolsson Magnus Bränningen löparklubb 1976 42 195
32 6T K40 Bengtsson Anna Lidan Triclub 1971 41 364
33 6T Mmot Ranneberg Jörgen Skövde 1971 29 395
34 6T M45 Bengtsson Peter Pantern Running Club 1966 21 405
35 6T Msen Larsson Andreas Vi som springer 1979 1 795
Plats Dist Klass Namn Klubb År Distans
1 1T Ksen Lilja  Kattis IF Linnéa 1980 15 420
2 1T Mmot Sjölander Peter Kavelbro 1971 13 735
3 1T M35 Rydgren Erik Team Ultrasweden 1974 11 052
4 1T M45 Petterson Lars Team Ultrasweden 1969 9 438
5 1T Ksen Frykenmo Julia Team Ultrasweden 1992 8 015
6 1T Msen Frykenmo Arvid Team Ultrasweden 2005 7 065
7 1T M40 Frykenmo Thomas Team Ultrasweden 1970 7 062
8 1T K55 Lindeskov Pattaravan Team Ultrasweden 1956 5 727
9 1T Ksen Petterson Hanna Team Ultrasweden 1998 2 995
Uppdaterad: 2017-05-12 08:38
Skribent: Peter Eriksson

Bronze_IAU_Label_2012

 

2013_JOGG_600

 

Ange alt-text här.

 

SUPPLYSTATION

 

X-kross

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Decembergatan 37
41515 Göteborg

Kontakt:
Tel: +46 709 302960
E-post: This is a mailto link

Se all info