Hoppa till sidans innehåll

Marathontider 2011


Plats Dist Klass Namn Klubb År Mara tid
1 6 M35 Nironen Kaj Team Ultrasweden   03:17:19
2 6 M35 Engdahl Fredrik Ryssbergets IK 1976 03:29:09
3 6 M55 Larsson Leif Rånäs 4H 1956 03:33:17
4 6 Mmot Olsson Gerhard Göteborg 1970 03:39:06
5 6 Msen Segolsson Magnus Bränningen löparklubb 1976 03:46:48
6 6 M35 Gulin Johannes Omegapoint IF 1975 03:51:46
7 6 M40 Jakobsson Peter IF Linnéa 1966 03:52:34
8 24 M45 Forsberg Sören IF Start 1963 03:56:45
9 6 Mmot Larsson Benny Örebro 1964 03:59:16
10 24 Msen Gunne Niklas IFK Mora 1992 03:59:52
11 6 M35 Versén Martin Lonesome runners 1975 04:03:18
12 12 M35 Nilsson Andreas Fillinge Ultra 1975 04:08:48
13 6 M35 Thieme Mikael Team Ultrasweden 1973 04:09:10
14 6 Ksen Kortelainen Anneli IF Linnéa 1977 04:09:48
15 6 Msen Norrström Niclas Team Ultrasweden 1980 04:10:10
16 24 M45 Byrén Hasse IF Spartacus 1965 04:12:29
17 12 K45 Petersson Cecilia IF Linnéa 1963 04:12:59
18 6 Mmot Dahl Mattias Stockholm 1981 04:13:56
19 24 Msen Dahl Johan Fellinsbro AIK 1982 04:16:53
20 24 M35 Bramstång Mattias Halmstad Garnison IF 1975 04:17:16
21 6 M50 Nordin Håkan IK Jogg 1959 04:17:42
22 24 M40 Welleman Sven Tibro AIK FIK 1969 04:22:41
23 48 M50 Ramström Jan-Erik Stockholms långdistans klubb 1960 04:23:45
24 6 Msen Nielsen Filip Knäckebröhult IF 1980 04:26:23
25 24 M50 Johansson Bo Västerås LK 1960 04:30:04
26 24 K40 Thomsen Maria IF Linnea 1970 04:30:14
27 24 M35 Allanson Magnus Fellinsbro AIK 1973 04:31:09
28 24 K40 Paltén Kristina Riviera FI 1971 04:34:32
29 6 Mmot Sonntag Alf Ingen klubb   04:34:51
30 24 M40 Johansson Per Sundsvalls OK 1970 04:37:29
31 6 M55 Järfelt Johnny   1956 04:38:56
32 6 Ksen Nygren Maja   1980 04:39:52
33 6 K45 Larsson Christina Göteborg 1964 04:41:29
34 24 M50 Avén Marcus Finspångs AIK Friidrott 1960 04:43:06
35 24 M35 Fridh Thomas Stocksäters IF 1973 04:43:21
36 24 M35 Karlsson Niklas Team Ultrasweden 1972 04:43:39
37 24 K60 Nilsson Barbro Solvikingarna 1949 04:44:19
38 6 Kmot Berg Eva Klubblös 1967 04:46:26
39 12 M70 Skoglund Kjell-Ove Strands IF 1941 04:47:25
40 6 M60 Tryggvesson Ted Team Ultrasweden 1950 04:48:04
41 6 Kmot Åkerström Carina Hising Backa 1969 04:49:17
42 6 Ksen Larsson Maria Team Ultrasweden 1978 04:50:11
43 6 K55 Larsson Maritha Team Ultrasweden 1955 04:50:20
44 24 M50 Karwan Tahir IF Spartacus 1961 04:55:27
45 6 Mmot Hellman Patrik Göteborg 1970 04:56:50
46 48 K40 Fonn Hartikainen Torill Team Ultrasweden 1967 04:57:04
47 24 M35 Raaen Kjetil Romerike Ultralöparklubb 1974 04:58:01
48 24 M60 Lindeskov Hans-Inge LK Nyköping runners 1949 04:58:42
49 6 K35 Kay Sofia Vänersborgs SK 1975 04:59:58
50 48 M45 Suljev Sejdo Team Ultrasweden 1962 05:00:22
51 12 Mmot Sunndliden Victor Skövde Kommun IK 1975 05:00:30
52 24 M40 Lauterbach Sebastian Team Ultrasweden 1969 05:02:27
52 24 K40 Sandberg Helen Lidköpings VSK 1968 05:02:57
54 12 Mmot Nyberg Mats ABB IF 1960 05:08:22
55 24 M50 Dänsel Mats Team Fakta 1957 05:08:47
56 6 M55 Jonsson Stefan Falköping 1956 05:09:54
57 24 Ksen Borg Victoria Team Ultrasweden 1980 05:12:03
58 6 M55 Tallqvist Bertil Friskis & Svettis i Mark 1952 05:12:16
59 6 Ksen Trygg  Maria Team Ultrasweden 1977 05:13:49
60 48 Msen Jyrkkiö Lassi Finland 1986 05:15:30
61 24 M65 Hågestad Kjell IFK Borgholm 1944 05:17:15
62 48 M50 Forsström Mikael Team Fakta 1961 05:19:30
63 24 Mmot Larsson Björn Nerikes brandkår 1965 05:20:24
64 6 Kmot Persson Lena Klubblös 1964 05:23:02
65 48 M50 Martens Kari Team Ultrasweden 1957 05:23:48
66 48 M60 Almqvist Lars IFK Helsingborg 1951 05:25:39
67 12 M50 Zetterström Stefan Team Bomull 1961 05:25:40
67 12 Ksen Lindoff Gisella Team Bomull 1987 05:25:40
69 48 K50 De Geer Boel Hultsfreds  LK 1958 05:27:48
70 48 M45 Olsson Stefan Team Ultrasweden 1965 05:29:13
71 24 M45 Karlsson Peter SOK Knallen Borås 1965 05:29:43
72 24 Kmot Wilk Åsa Team Wilk 1972 05:32:50
73 48 M40 Svensson Christer Växjö AIS 1969 05:33:28
74 6 K45 Emmrich Heike Team Ultrasweden 1962 05:38:46
75 24 M40 Svensson Per IK Jogg 1968 05:40:32
76 24 M40 M Robertsson Carl-Johan Stenhall LLK 1968 05:42:05
77 48 M50 Sulonen Kari Oxelösund 1957 05:43:55
78 24 M50 Swärdh Tommy Vi som springer 1957 05:45:01
79 12 M40 Frykenmo Thomas Team Ultrasweden 1970 05:46:55
80 48 Mmot Raarup Sören Danmark   05:54:08
81 48 M35 Andersen Zingo IK Jogg 1974 05:54:31
82 24 K50 Bengtsson Elisabeth IKJ Haninge 1961 05:56:19
83 48 M55 Andersson Valdemar IF Spartacus 1954 05:58:32
84 48 M55 Manning Stefan Team Ultrasweden 1956 06:01:17
85 24 Mmot Cardell Thomas Ingen klubb 1971 06:09:17
85 24 K40 Herngren Moa IF Linnea 1969 06:09:17
87 24 K35 Wiberg Maria IK Jogg 1975 06:45:09
88 48 M60 Permats Bengt-Åke Dala-Floda IF 1947 06:51:18
89 24 M55 Persson Arne Team Ultrasweden 1955 06:52:30
90 24 K50 Sulonen Britt Oxelösund 1958 06:54:33
91 12 M40 Åkerblom Staffan Uppsala Löparklubb 1971 06:54:58
92 48 Mmot Olsson Christer Nisse sällskap Lidköping 1975 06:57:08
93 48 Mmot Lorentzon Andreas Lidköping 1978 06:57:09
94 24 K55 Lundström Berit IFK Borgholm 1952 07:27:21
95 12 M55 Gustavsson Owe IK Vista 1956 07:35:47
96 24 Mmot Ursfällt Hasse Urshults IF 1951 07:56:46
97 24 K50 Persson Gerd Team Ultrasweden 1957 08:22:35
98 48 M60 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden   08:25:22
99 12 M55 Magnusson Roger Tibro AIK FIK 1953 08:41:29
100 48 Mmot Nyström K-G Vi som Springer   11:30:02
101 24 M35 Hedberg Claes Team Ultrasweden 1972 11:57:39
102 48 K65 Thorsell Måd Växjö AIS 1945 18:01:44
Uppdaterad: 04 OKT 2011 15:26 Skribent: Peter Eriksson

Umara

 

2013_JOGG_600

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: This is a mailto link

Se all info