Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2014


48 Timmars Män          
Plats Namn Klubb Född Klass Distans  
1 Svensson Christer Växjö AIS 1969 M45 300 065  
2 Forsström Mikael Runday IF 1961 M50 251 692  
3 Bogevig Peter Tejn IF 1972 M40 234 274  
4 Falk Andreas Runners Store LK 1977 M35 183 600  
5 Sulonen Kari Team Ultrasweden 1957 M55 173 381  
6 Fredlund Niklas Team Ultrasweden 1965 M45 164 224  
7 Permats Bengt Åke Dala-Floda IF 1947 M65 161 362  
             
48 Timmars Kvinnor          
Plats Namn Klubb Född Klass Distans  
1 Fonn   Torill Team Ultrasweden 1967 K45 374 999  
2 Jensen Lena Ingen Klubb 1967 Kmot 200 000  
3 Mpili  Linda Team Ultrasweden 1984 Ksen 167 297  
             
24 Timmars Män          
Plats Namn Klubb Född Klass Distans  
1 Tysk  Anders Team Ultrasweden   M40 198 000  
2 Fernando Thomas Sukil Sparta/NBRO/TRI4/VRK 1965 M45 166 812  
3 Bäcklund Erik Västerås Allmäna klubb 1967 Mmot 140 012  
4 Tysse Jesper Lonesome Runners 1975 Mmot 139 357  
5 Karlsson Peter Team BUM 1965 Mmot 80 000  
             
24 Timmars Kvinnor          
Plats Namn Klubb Född Klass Distans  
1 Rens Isabella Team Ultrasweden 1989 Kmot 164 052  
2 Hjalmarsson Eva-Lena Lonesome Runners 1975 Kmot 122 957  
             
12 Timmars Män          
Plats Namn Klubb Född Klass Distans  
1 Blixt Staffan Team Blixt 1984 Msen 124 057  
2 Wängberg Jonas Västerås löparklubb 1972 M35 111 238  
3 Riihinen Jarmo Juhani Kumla 1962 M50 105 200  
4 Manske Micahel Ingen Klubb 1967 Mmot 102 400  
5 Liljegren Lars IFK Skövde   M40 102 000  
6 Ekström Johan Långviks Löparsällskap   Mmot 94 400  
7 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 M35 93 716  
8 Hellström Jimme Långviks Löparsällskap   Mmot 86 490  
9 Junkell henrik FK Herkules   Mmot 86 050  
10 Gustavsson Owe LK 42195+ 1956 Mmot 70 058  
11 Holmgren Stefan Töreboda 1966 Mmot 66 800  
12 Svensson Peter Team Blekinge 1960 M50 58 000  
13 Lindeskov Hans Inge Team Ultrasweden 1949 M65 50 000  
14 Ursfält Hasse Urshults IF 1951 Mmot 42 800  
15 Andersen Måns Ingen Klubb 1999 Mmot 42 400  
             
12 Timmars Kvinnor          
Plats Namn Klubb Född Klass Distans  
1 Sulonen Britt Team Ultrasweden 1958 K55 70 167  
2 Bengtsson Anna STC Skara 1971 K40 62 000  
3 Jansson Maria Team Ultrasweden 1985 Ksen 46 800  
             
100 kilometer Män          
Plats Namn Klubb Född Klass Distans Tid
  Landgren Anton Ingen Klubb   Mmot 69 200 8:39:46
             
6 Timmar Män          
Plats Namn Klubb Född Klass Distans  
1 Larsson Andreas Team Ultrasweden 1979 M35 61 888  
2 Eklund Tobias Ytterby 1971 Mmot 61 281  
3 Halalkic Emir Dals Långsed IK 1983 Msen 59 121  
4 Zetterqvist Daniel IF Linnea 1978 M35 56 488  
5 Thieme Mikael Team Ultrasweden 1973 M40 56 092  
6 Johansson Lars-Åke Solvikingarna   Mmot 55 795  
7 Jönsson Tony Ryssbergbets IK 1971 M40 53 907  
8 Lindmark Robert Gällivare Endurance 1974 Mmot 51 327  
9 Edvardsson Samuel Tibro 1983 Mmot 50 825  
10 Nilsson Jörgen Vi som springer 1950 M60 50 735  
11 Sonntag Alf IF Åland 1958 M55 50 543  
12 Zetterlund Mats Vattudalens LDK 1948 M65 50 190  
13 Lazarevski Toni G.O.A.T 1967 Mmot 49 453  
14 Lind Jan Erik Skövde 1974 Mmot 48 359  
15 Dahlöf Åke Runday IF 1971 M40 47 892  
16 Nyberg Hans Ale 90 IK 1963 M50 46 392  
17 Bergh Tommy JA träning 1988 Mmot 46 057  
18 Olausson Lars Göran Team Blekinge 1952 M60 45 957  
19 Lacandler  Tommy Team Moto 1952 M60 44 962  
20 Halden Jan Leonnova Engineers   Mmot 44 611  
21 Englund Tommy OK Grane 1948 Mmot 44 222  
22 Karlsson Leif Ingen Klubb 1963 Mmot 43 395  
23 Ronge Clemens Ljungby 1963 Mmot 33 698  
24 Andersson Johan Örebro   Mmot 24 595  
25 Hultgren Eddy Team Blekinge 1959 M55 23 795  
26 Kopera Milosz Ingen Klubb   Msen 21 395  
             
6 Timmar Kvinnor          
Plats Namn Klubb Född Klass Distans  
1 Klintefjord Malin Enhörna IF 1988 Ksen 71 952  
2 Borg Victoria Team Ultrasweden 1980 Ksen 68 251  
3 Eriksson Åsa Ingen Klubb   Kmot 61 680  
4 Eklund Paula Ytterby 1977 Kmot 58 799  
5 Kay Sofia LK TV-88 1976 K35 55 922  
6 Holmgren Gunilla Töreboda 1964 Kmot 54 559  
7 Askengren Berg Annika LK TV88   K50 50 735  
8 Larsson Maritha Team Ultrasweden 1955 K55 45 800  
8 Fonn Hartikainen Pauline Team Ultrasweden 1997 Kmot 45 800  
10 Buchholz Margret Lonesome Runners 1968 K45 44 809  
11 Engkvist Monica Team Moto 1956 K55 43 848  
12 Fredriksson Cathrine Ingen Klubb 1975 K35 43 447  
13 Ekring Carina Skövde   Kmot 39 361  
14 Holmbro Emma Runday IF 1977 K35 38 195  
             
1 Timmars Män          
Plats Namn Klubb Född Klass Distans  
1 Larsson Leif Rånäs 4H 1956 M55 15 042  
2 Skagervik Fredrik IFK Skövde   Mmot 13 278  
3 Frost Thomas IFK Skövde 1958 M55 12 950  
4 Tapper Gert Inger Björnstorps IF 1957 M55 12 832  
5 Larsson Martin Huddinge AIS 1971 M40 12 557  
6 Remar Sören Ulricehamns FK 1948 M65 10 772  
7 Frykenmo Thomas Team Ultrasweden   Mmot 7 777  
7 Frykenmo Arvid Team Ultrasweden   Mmot 7 777  
9 Johansson Leif IFK Skövde 1942 M70 7 695  
10 Gustafsson Bengt Tidaholms SOK Sisu   Mmot 7 509  
11 Fredlund Alexander Team Ultrasweden 2006 Mmot 7 071  
12 Johannesson  Ingmar Tibro AIK 1933 M80 4 529  
             
1 Timmars Kvinnor          
Plats Namn Klubb Född Klass Distans  
1 Thorsell Maud Växjö AIS 1965 K65 11 547  
2 Kilström Elisabeth IFK Skövde 1963 K50 11 466  
Uppdaterad: 2017-05-12 08:38
Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

Bronze_IAU_Label_2012

 

2013_JOGG_600

 

Ange alt-text här.

 

SUPPLYSTATION

 

X-kross

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Decembergatan 37
41515 Göteborg

Kontakt:
Tel: +46 709 302960
E-post: This is a mailto link

Se all info