Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2007


Resultat Skövde 6-timmars 2007      
         
Plats Namn Klubb Klass Distans
1 Wiman Malin IFK Skövde Friidrott Ksen 65 565
2 Andersson Mimmi Uppsala LK Ksen 62 635
3 Eriksson Carina Sunne LK K40 61 925
4 Fonn Hartikainen Torill IFK Skövde Friidrott K40 61 692
5 Nilsson Barbro Solvikingarna K55 59 803
6 Johansson Catrina Vi som springer Ksen 58 608
7 Karlsson Elisabeth Anderstorps OK Ksen 57 170
8 Almström Alpsten Birgitta Sisu Forshaga K50 56 742
9 Barhammar Anna-Karin SK Bore K35 54 725
10 Beyersdorff Elin Vi som springer Ksen 53 095
10 Beyersdorff Karin Vi som springer K40 53 095
12 Wallander Marielle Vi som springer K40 53 012
13 Korvenranta Emmi OK Lipi Ksen 52 995
14 Westling Anita IRIK K55 51 795
15 Forsell Maria Göteborg Kmot 50 728
16 Åhsgren Anna-Karin Hemlingby LK K45 50 595
16 Hult Sandra Kristinehamns Multisport Kmot 50 595
18 Hutchinson-Kay Sofia Vi som springer Ksen 50 398
19 Paraniak Barbro Team Skavsåret IF K50 49 149
20 Malvén Kristina Vi som springer K40 46 995
21 Berggren Ingmarie Vi som springer K55 44 925
22 Olofsson Åsa Högskolan Väst K35 44 614
23 Lundström Berit IFK Borgholm K55 43 395
24 Johansson Lena Vi som springer K45 38 927
25 Clarén Kerstin Volvohuset Kmot 30 195
26 Edvardsson Beatrice Team Ultratokarna Ksen 24 195
27 Hutchinson-Kay Martina Vi som springer Ksen 22 995
         
Plats Namn Klubb Klass Distans
1 Hult Stefan TV88 M45 77 755
2 Elmgart Otto Hammarby Friidrott M35 77 623
3 Olsson Henrik TV88 Msen 76 842
4 Gustafsson Patrik Brittatorps TK M35 76 115
5 Helmersson Roger IFK Skövde Friidrott M35 74 946
6 Falk Andreas Försvarsmakten Msen 72 439
7 Nordahl Ola Ulriksberg I.K Msen 71 705
8 Andersson Mikael Örebro AIK Msen 71 292
9 Jönsson Pierre IKEA Testlab Msen 70 285
10 Schlytter Ole-Arne Lorenskog FIL/Norge M45 69 405
11 Byrén Hans IF Spartacus M40 68 966
12 Welleman Sven Tibro AIK FIK M35 68 773
13 Samuelsson Stefan Heleneholms IF Msen 68 334
14 Hällstorp Georg Vi som springer Msen 68 214
15 Liljegren Mats Team Skavsåret IF Msen 67 522
16 Tubaas Peter ABB/Norge M35 67 412
17 Hamp Magnus Team Saj Mmot 67 184
18 Tryggvesson Ted Kils AIK M55 66 342
19 Nygård Ragnar Arndal IL M40 65 412
20 Nordin Jonas Skövde Triathlon Msen 64 995
21 Hyttjanstorp Björn Team Wave Goodbye M40 64 944
22 Heskestad Per-Audun Frekhaug Löpe og hostesaftlag M50 64 605
23 Andersson Lars Storådalens SK M45 63 795
24 Gagnelid Staffan Vattudalens LDK M45 63 495
24 Karlsson Birger Vattudalens LDK M55 63 495
26 Hellberg Petri IFK Skövde Friidrott M40 63 480
27 Larsson Johan Vegan Runners IK Msen 63 204
28 Carlsson Thomas Kumla SF Friidrott M35 63 030
29 Adolfsson Lennart Anderstorps OK M45 62 946
30 Paraniak Jan Team Skavsåret IF M55 62 899
31 Blücher Tord Storådalens SK M45 62 595
32 Apell Urban Lidköping IS M60 62 467
33 Steinhoff Jürgen Frekhaug Löpe og hostesaftlag M55 62 365
34 Rundqvist Robert Benen på Ryggen Msen 62 250
35 Olsson Gunnar Solvikingarna M60 62 190
36 Sterneland Jerker IK Stål M35 61 346
37 Holm Niels Tetra Pak IF M35 61 115
38 Mohlin Sven Uppsala LK M50 61 044
39 Forsell Thomas Solvikingarna M50 61 004
40 Bertelsen Tom-Rune Drammen Kickboxing M35 60 526
41 Önnerby Göran Anderstorps OK M55 60 515
42 Hartikainen Reima IFK Skövde Friidrott M40 60 195
43 Åkerblom Staffan OK/linne M35 59 245
44 Alnebring Robert Boo IF M45 59 035
45 Mellgren Mattias Kristinehamns Multisport Mmot 58 995
46 Sjöstrand Adam Anderstorps OK M35 58 370
47 Palm Christian Vi som springer M35 58 202
48 Tahir Karwan IF Spartacus M45 58 200
49 Olsson Stefan Vi som springer M40 57 397
50 Wallander Ulf Sverige M40 56 612
51 Sahl Stellan Lidköping IS M65 56 235
52 Lind Krister Kvarnsvedens FIK M45 55 395
53 Skoog Lennart Stenugnsund OK M60 55 006
54 Sjölander Thomas Skövde Triathlon M45 54 980
55 Andersson Jan-Olof Hargs BK Runners M55 54 819
56 Halling Göran Glans IS Mmot 54 806
57 Frost Benny Östansjö SK M40 54 765
58 Åqvist Johan Borensberg Mmot 54 455
59 Lundell Jan OK Grane M55 54 373
60 Pelander Bo Vi som springer M60 54 218
61 Söderkvist Jan Täby Mmot 54 195
62 Hölleland Geir Frekhaug Löpe og hostesaftlag M45 53 045
62 Westrheim Kjell Frekhaug Löpe og hostesaftlag M55 53 045
64 Linusson Anders Humlan FLK Msen 53 023
65 Andersson Valdemar IF Spartacus M50 53 018
66 Svensson Peter Österskär M50 52 940
67 Lindeskow H-I Hargs BK Runners M55 52 856
68 De Leye Girard Schneider M60 52 834
69 Söderström Stig Kvarnsvedens FIK M60 52 738
70 Stawåsen Daniel Borås Msen 52 405
70 Stawåsen Gustaf Borås Msen 52 405
72 Karlsson Torbjörn Arvika LK M50 52 210
73 Kvisgaard Henrik Skildpaddene M35 52 203
74 Andersen Stefhan Skövde Triathlon Msen 51 825
75 Lundberg Emil Uppsala Msen 51 795
75 Sandegård Anders Glans IS Mmot 51 795
75 Hansson Jonny Kristinehamns Multisport Mmot 51 795
78 Fastlund Kenneth Vi som springer M40 51 565
79 Almqvist Lars IFK Helsingborg M55 51 531
80 Weidinger Ingemar Hässelby Msen 50 850
81 Gillberg Daniel Vi som springer Msen 50 803
82 Frost Tomas IFK Skövde Friidrott M45 50 595
82 Mattsson Kent Vi som springer M45 50 595
84 Bohlin Andreas Hagen BK Msen 50 288
85 Öqvist Torbjörn Kungälv M55 50 203
86 Svensson Bengt-Åke Team Blekinge M60 50 100
87 Beyersdorff Ingo Vi som springer M45 49 875
88 Eriksson Morgan Uppsala Msen 49 145
89 Lamminparras Jonne Landvetter M35 48 195
89 Kylänperä Peter IFK Skövde Friidrott M35 48 195
91 Sjöö Håkan Växjö LK M65 47 755
92 Magnusson Roger Tibro AIK FIK M50 46 167
93 Damstedt Kjell Hargs BK Runners M65 45 795
94 Kopplimäe Sigvard Vi som springer M55 44 115
95 Svensson Christer Växjö LK M35 43 395
95 Bylund Björn IF Hagen M45 43 395
97 Bertholds Alexander Skövde Triathlon Msen 42 195
97 D´Eugenio Claudio Ullensaker/Kisa IL M35 42 195
97 Asmot Rune Kondis M50 42 195
97 Hallkvist Henrik IFK Strängnäs M60 42 195
101 Hansson Lasse Högby IF M65 40 215
102 Engen Olav Ullensaker/Kisa IL M55 39 795
103 Ruuskanen Kari IFK Skövde Friidrott M50 37 395
104 Larsson Mikael Skövde M35 36 195
105 Andersson Nils-Ove IFK Skövde Friidrott M55 34 995
106 Brågård Jan "Helsingborgaren" IFK Helsingborg M60 33 795
107 Hernandez Federico Team Ultratokarna M35 27 795
108 Robertsson M Carl-Johan Sigma RR M35 26 595
109 Hultgren Eddy Team Blekinge M45 25 395
110 Edenro Goran FK Herkules M35 24 195
110 Svantesson Christer Scan Mmot 24 195
112 Nordahl Åke Ulriksberg I.K M60 22 057
113 Brodin Frank Solvikingarna M60 21 795
114 Berkö Johan Anderstorps OK M35 16 995
Uppdaterad: 29 MAR 2015 12:43 Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

 

Umara

 

2013_JOGG_600

 

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: This is a mailto link

Se all info