Hoppa till sidans innehåll

Marathontider 2008


Marathontid under Skövde 6-timmars 2008    
         
Kvinnor      
Plats Namn Klubb Klass Marathontid
1 Lundgren Maria IFK Umeå K35 03:16:37
2 Carlsson Åsa Laxå OK Kmot 03:49:38
3 Fonn-Hartikainen Torill IFK Skövde Friidrott K40 03:52:35
4 Elinder Magdalena Hässelby SK K40 03:57:19
5 Westling Anita Idkerberget K55 04:11:04
6 Nilsson Barbro Solvikingarna K55 04:11:23
7 Almström-Alpsten Birgitta Sisu Forshaga K50 04:14:38
8 Karlsson Elisabeth Anderstorp OK Ksen 04:21:32
9 Banck Paula IFK Xerxes Ksen 04:24:23
9 Jansson Maria Ultra Kmot 04:24:23
11 Berg-Bjerknes Marit Kondis K45 04:35:39
12 Holmberg Liselotte Vi som springer Ksen 04:35:41
13 Wold Ellen Oslofjord Triathlon Kmot 04:36:29
14 Hult Sandra Kristinehamn Multisport Kmot 04:38:26
15 Åhsgren Anna-Karin Hemlingby LK K45 04:38:31
16 Beyersdorf Elin Vi som springer Ksen 04:38:57
17 Beyersdorf Karin Vi som springer K40 04:39:19
18 Hutchinson-Kay Sofia Vi som springer Kmot 04:45:46
19 Linnersund Karin Stockholms City Triathlon Ksen 04:51:03
20 Wallander Marielle Vi som springer K40 04:51:12
21 Forsell Maria Vi som springer K35 04:57:56
22 Arvidsson Sofie Solvikingarna Kmot 04:58:33
23 Paraniak Barbro Team Skavsåret IF K50 05:08:12
24 Rockberg-Tjernberg Anna Busit dam vill K40 05:15:25
25 Hällstorp Åsa Vi som springer K35 05:25:31
26 Häger Astrid Fredrikshof FIF K60 05:26:14
27 Björlin Ann-Mari Skara K40 05:35:33
28 Lundström Berit IK Borgholm K55 05:37:31
         
Män        
Plats Namn Klubb Klass Marathontid
1 Olsson Henrik TV123 Msen 02:57:29
2 Hult Stefan TV123 M45 03:00:17
3 Elinder Fredrik Hässelby SK M40 03:10:57
4 Schlytter Ole Arne Lorenskog FIL M45 03:15:02
5 Forsberg Sören IF Start M45 03:20:44
6 Lind Krister Kvarnsvedens FIK M45 03:20:56
7 Nironen Kaj IFK Skövde Friidrott Msen 03:21:57
8 Byrén Hasse IF Spartacus M40 03:22:39
9 Berge Jon Harald IF Sturla M35 03:23:31
10 Mohr Franz Oslo Club M45 03:24:02
11 Frost Benny Östansjö SK M40 03:24:26
12 Danielsen Ståle BGF Fana Msen 03:25:52
13 Sahlberg Mattias Trampataskindianernas IF Msen 03:25:58
14 Nordin Jonas Skövde Triathlon Msen 03:26:12
15 Adzami Agim IF Spartacus Msen 03:27:04
16 Hällstorp Georg Vi som springer M35 03:27:52
17 Jonsson Mattias Jogg.se Msen 03:29:59
18 Skoog Daniel Hjo BK Msen 03:30:13
19 Birgersson Jonas Solvikingarna Msen 03:32:09
20 Thon Christian Eidanger Norge Msen 03:33:34
21 Olsson Lars SISU Forshaga M35 03:35:37
22 Forsell Thomas Solvikingarna M50 03:36:16
23 Torbrand Olof Kalmar FF Mmot 03:36:20
24 Tösse Anders Norodd IL M45 03:37:54
25 Perlinski Marek IKSU friidrott Umeå M50 03:38:12
26 Nordmark Carl-Magnus Vi som springer M50 03:39:10
27 Sterneland Jerker IK Stål M35 03:39:24
28 Lindgren Carl SPIFT Triathlon M40 03:40:01
29 Kylänperä Peter IFK Skövde Friidrott M35 03:41:03
30 Engen Olav Ull/Kisa IL M55 03:41:18
31 Adolfsson Lennart Anderstorp OK M45 03:42:43
32 Liljegren Mats Team Skavsåret IF Msen 03:43:10
33 Stjern Tor A Gjövik M40 03:43:50
34 Kristensen Thore Oslo M60 03:46:43
35 Nilsson Klas Skövde Mmot 03:47:03
36 Olsson Gunnar Solvikingarna M60 03:49:35
37 Paraniak Jan Team Skavsåret IF M55 03:49:47
38 Palm Kristian Vi som springer M35 03:50:43
39 Johnsson Bengt Linghem Mmot 03:51:10
40 Svedman Kjell FK Studenterna Msen 03:51:44
41 Ackerot Hans Solvikingarna M45 03:54:25
42 Nygård Ragnar Arnadal IL M40 03:55:00
43 Pohjola Ari Domsjö IF M45 03:55:19
44 Önnerby Göran Anderstorp OK M55 03:57:31
45 Bengtsson Mikael Kuddby IF M40 03:58:00
46 Göransson Bengt Falu IK M45 03:58:25
47 Lagerström Ola Gränslösa M40 03:58:54
48 Bertelssen Tom-Rune Drammen kickboxing M40 03:59:12
49 Schüssler Marnix IFK Sunne FIK M50 03:59:17
50 Abrahamsson Kalle CK Pannben M35 04:00:02
51 Wiktorsson Matthias KFUM Örebro M35 04:00:06
52 Edenfäll Bo Vallentuna SK M45 04:01:05
53 Molin Sven Uppsala M55 04:02:47
54 Hellberg Petri Vi som springer M40 04:03:24
55 Sahl Stellan Lidköping IS M65 04:03:38
56 Skoglund Kjell-Ove Strands IF M65 04:04:09
57 Hanström Claes Åtvidabergs IF M55 04:04:53
58 Sulonen Kari Oxelösund M50 04:08:53
59 Gillberg Daniel Vi som springer Mmot 04:09:37
60 Mellberg Rolf Sisu Forshaga M45 04:11:22
61 Söderström Stig Kvarnsvedens GoIF M65 04:11:56
62 Selenwall Markus Tandhälsan M50 04:12:42
63 Olsson Stefan Rumpmas Runners M40 04:12:57
64 Claesson Leif Gudhems IF M45 04:14:47
65 Pelander Bosse Vi som springer M65 04:17:43
66 Aven Markus Jogg.se M45 04:18:51
67 Wallander Ulf Vi som springer M40 04:19:04
68 Rotinen Esa Stockholm LDK M35 04:19:37
69 Söderkvist Jan Ultra Mmot 04:19:51
70 Magnusson Kjell Vi som springer Mmot 04:25:30
71 Åsberg Stig IFK Nyland M60 04:26:07
72 Weidinger Ingemar Vi som springer M50 04:26:35
73 Almqvist Lars IFK Helsingborg M55 04:31:52
74 Skoog Lennart Stenungsund OK M60 04:31:56
75 Åkerblom Staffan Rånäs 4H M35 04:32:43
76 Sutherland Philip Jogg.se Msen 04:36:29
77 Hjalmarsson Lennart Lidköping IS M65 04:36:37
78 Svensson Peter IFK Skövde Friidrott M50 04:36:44
79 Ekberg Stanley Jogg.se M60 04:37:25
80 Beyersdorf Ingo Vi som springer M50 04:39:11
81 Pettersson Hans Pajalan Pixi Pojat M40 04:46:06
82 Halldén Jan Vi som springer M50 04:47:07
83 Mattson Kent Vi som springer M50 04:48:29
84 Lindeskow Hans-Inge Hargs BK Runners M55 04:56:37
85 Koplimäe Sigvard Vattudalens LDK M55 04:57:08
86 Lamminparras Jonne Vi som springer M40 05:01:45
87 Ekberg Stefan Jogg.se M55 05:05:45
88 Alpsten Jonas Sisu Forshaga M50 05:06:20
89 Pettersson Bjarne Trampataskindianernas IF Msen 05:09:28
90 Hansson Lars Högby IF M65 05:26:23
91 Sjöö Håkan Växjö LK M65 05:27:38
92 Damstedt Kjell Hargs BK Runners Mmot 05:32:50
93 Karlsson Roland Vi som springer M65 05:42:54
94 Manning Stefan Vi som springer M50 05:49:10
95 Johansson Lennart Mariestad AIF Mmot 05:55:56
Uppdaterad: 29 MAR 2015 13:18 Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

 

Umara

 

2013_JOGG_600

 

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: This is a mailto link

Se all info