Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2012


Plats Åldersklass Namn Klubb Född Varv Distans
1 Msen von Rosen Filip Hässelby SK   70 84 274
2 Msen Svensson Jonas Solvikingarna 1979 64 77 543
3 M35 Backman Christer Tullinge SK 1975 61 73 707
4 Msen Carbonnier Anders Team 11433.net 1983 60 72 532
5 Msen Hallgren Daniel Tjust bike an running club 1983 57 69 325
6 M45 Nygård Ragnar GOIF 1967 57 68 953
7 M55 Heskestad Per Audun AKS 1955 57 68 725
8 Msen Lindberg Anders OK Tyr 1983 56 68 424
9 M55 Larsson Leif Rånäs 4H 1956 56 68 359
10 M50 Avén Marcus Finspångs AIK 1960 56 67 474
11 M40 Brantvall Jonas Kimstad GoIF 1972 56 67 406
12 M40 Wellerman Sven Tibro AIK FIK 1969 56 67 395
13 M45 Frost Benny Östansjö SK 1965 55 67 301
14 Mmot Christensson Lars Helsingborg 1962 55 66 788
15 M40 Ödman Stefan IFK Skövde FIK   55 66 665
16 Msen Fagerberg Johan FAIK 1992 54 64 995
17 M40 Välitalo Dan Pajalan Pixi Pojat 1971 53 64 867
18 Msen Svensson Emil P4IF 1986 53 64 332
19 M40 Richardsson Stefan IFK Halmstad 1968 53 64 091
20 Mmot Gulin Johannes Kristianstad 1975 52 63 231
21 M40 Stenvold Nils TV-88 1970 52 62 648
22 M55 Forsell Thomas Team Ultrasweden 1956 51 62 489
23 Mmot Zimmerman Fredrik Borås   51 62 406
24 Mmot Wiberg Jan Olsbo Högalpina Silverfiskar 1972 51 62 363
25 M50 Nilsson Roger Simlångsdalens IF 1961 51 62 341
26 Mmot Nord Mats Ladonia Fellrunners   51 61 929
27 Msen Fransson Jens Team Ultrasweden 1978 51 61 846
28 M35 Cao Jin Norge Bank Sport Association 1977 51 61 599
29 M45 Andersson Pelle LK TV88 1966 51 61 448
30 M40 Helmerssson Roger Team Ultrasweden   51 61 425
31 M40 Johansson Lars Åke Solvikingarna   51 61 414
32 M35 Abrahamsson Kalle IK Nocout.se 1973 51 61 395
33 M50 Ramström Jan Erik SLDK 1960 50 61 273
34 M65 Olsson Gunnar Solvikingarna   50 61 153
35 M45 Freyland Manne SOK Aneby 1967 50 60 677
36 M35 Enghdahl Fredrik Ryssbergets IK 1976 50 60 195
37 Mmot Renberg Felix Sträcklöpet   49 60 149
38 Mmot Nilsson Peter Funbeat 1962 49 59 707
39 M45 Olsson Kent Lifetime Runners 1966 49 59 525
40 M45 Hellberg Petri Team Ultratriathlon 1965 49 59 453
41 M50 Julin Leif Team Skavsåret IF 1959 49 59 163
42 Msen Kerren Andreas IK jogg 1984 49 59 016
43 M65 Rödde Bård Lånke IL 1946 48 57 885
44 M35 Börjesson Johan AXA SC 1974 48 57 805
45 M55 Jansson Hans Vilsta IK 1957 48 57 802
46 Mmot Carlmark Peter AXA Sports Club 1966 47 57 105
47 M60 Tryggvesson Ted Team Ultrasweden 1950 47 57 024
48 M35 Nordén Johan SOK Aneby 1976 47 56 828
49 M60 Almqvist Lars IFK Helsingborg 1951 46 56 316
50 M45 Lamminparras Jonne Ingen klubb 1968 46 55 708
51 Mmot Lagerkrantz Fredrik Ingen klubb   45 55 371
52 M55 Karlsson Krister Årsta 1960 45 55 249
53 Mmot Hansson Bengt Karlskoga 1974 45 55 141
54 Mmot Bertelssen Tom-Rune Drammen Kickboxing   45 55 140
55 M40 Eklund Joacim Aneby SK 1971 45 54 884
56 M45 Hansson Anders Solvikingarna 1963 45 54 728
57 Mmot Pettersson Mattias Uppsala 1971 45 54 473
58 M45 Naeslund John Grillstad Raiders 1967 45 54 430
59 M65 Gustavsson Kurt Hulfreds LK 1946 44 53 009
60 Msen Andersson Erik Pildammarna   44 52 995
61 Mmot Häggblad Roderick Hristov 1976 43 52 153
62 M50 Göransson Bengt Falu IK 1960 43 51 795
63 M65 Hågestad Kjell IFK Borgholm 1944 43 51 795
64 M55 Larsson Bertil OK Södertörn 1960 42 51 522
65 M35 Dahl Kim Jogg.se 1976 42 51 407
66 M60 Nilsson Jörgen Vi som springer 1950 42 51 323
67 M40 Gidevall Anders Sundsvall 1969 42 51 178
68 M60 Lindeskov Hans Inge Team Ultrasweden 1949 42 50 970
69 M50 Forsström Mikael Runday IF 1961 42 50 933
70 Mmot Ericsson Patric Mullsjö   42 50 676
71 Mmot Eriksson Cristoffer Boden 1982 42 50 595
72 M40 Rossel Andreas Barnarps IF 1970 42 50 595
73 Mmot Johnson Tom Karlskoga   41 50 167
74 M55 Yngvesson Sten-Göran IK Vista 1956 41 50 015
75 Mmot Halvarsson Fredrik ICA Maxi Kristinehamn 1989 40 48 989
76 Mmot Corney Sean Edward Årsta   40 48 203
77 M35 Wiksén David Helenholm Tri Team 1977 40 48 195
78 Mmot Edberg Mathias Växjö 1974 40 48 195
79 Mmot Brändfalk Remy Karlstad   39 47 309
80 M55 Manning Stefan Team Ultrasweden 1956 39 47 183
81 M35 Berggren Marcus LVC 1974 39 46 995
82 Mmot Jonsson Stefan Falköping 1956 39 46 995
83 M60 Agnezon Lars Kongahälla AIK 1948 39 46 995
84 M65 Söderström Stig Kvarnsvedens GoIF 1943 38 46 534
85 M60 Lacandler Tommy Team MoTo löparklubben.se 1952 38 46 080
86 Mmot Nyman Johan Jönköping   38 45 795
87 Mmot Edberg John Jönköping 1979 38 45 795
88 M70 Hedlund Anders Båstad Springers 1942 37 45 679
89 M55 Gustavsson Owe IK Vista 1956 37 45 160
90 M55 Svensson Peter IFK Skövde FIK 1957 37 44 630
91 Msen Jonsson Henrik Kristinehamn multisport 1980 37 44 621
92 Msen Freij Ragnar Högsbo AIK 1984 37 44 595
93 Mmot T Hansen Hans Martin Drammen   36 43 609
94 M60 Tallqvist Bertil Friskis& Svettis Mark 1952 36 43 411
95 Mmot Tambur Branislav Göteborg   36 43 399
96 Mmot Dartman Jonas Akele 1967 36 43 395
97 M50 Edenfäll Bo Vallentuna FK 1960 36 43 395
98 Mmot Dahlöf Åke Ingen klubb 1971 36 43 395
99 M45 Nyberg Hans Ale 90IK 1963 36 43 395
100 Mmot Karlsson Thomas Göteborg 1966 36 43 395
101 M40 Frykenmo Thomas Team Ultrasweden   35 43 169
102 M55 Björnfot Lars Mariestad AIF 1956 35 42 195
103 Mmot Nilsson Claes Team Ultrasweden 1964 35 42 195
104 M65 Skoog Lennart Stenugnsunds OK 1946 35 42 195
105 M65 Samuelsson Stig GoIF Tjalve 1947 35 42 195
106 Mmot Larsson Göran Knivsta 1969 35 42 195
107 M65 Brodin Frank Solvikingarna 1943 35 42 195
108 Mmot Almström Adam Hjo   35 42 195
109 M70 Sjöö Håkan Växjö LK 1940 35 42 195
110 M50 Nordin Håkan IK jogg 1959 34 40 995
111 M60 Johansson Lennart Mariestad AIF 1948 33 40 054
112 M35 Widfeldt Fredrik Kimstad GoIF 1975 31 37 395
113 Msen Jönsson Pierre Elmhults Sportclub 1981 29 34 995
114 M35 Zehler Håkan SPIF 1973 29 34 995
115 M40 Backman David VLK 1970 27 32 595
116 M40 Ranneberg Jörgen IFK Skövde FIK 1971 26 31 395
117 Mmot Evansson Peter Uppsala   25 30 195
118 Mmot Pesonen Henri Triathlon väst 1979 25 30 195
119 Mmot Johansson Lars IFK Skövde FIK 1963 25 30 195
120 M60 Enoksson Bengt IFK Skövde FIK 1948 25 30 195
121 Mmot Gustavsson Peter Grillstad Raiders 1965 25 30 195
122 M60 Johansson Bosse Mariestad AIF 1948 25 30 195
123 Mmot Andersson Karl-Fredrik Sportson, Skövde   23 27 795
124 M45 Svantesson Christer Vi som springer 1964 20 24 195
125 M40 Lundin Mikael Mariestad AIF 1969 18 21 795
126 Mmot Frykenmo Arvid Team Ultrasweden   9 10 995
Plats Åldersklass Namn Klubb Född Varv Distans
1 Ksen Sundberg Sophia Väsby IK 1984 61 74 343
2 Ksen Berntsson Emma Elmhults Sportclub 1986 60 72 236
3 K35 Lundqvist Sandra Team Ultrasweden 1977 57 69 109
4 K45 Fonn Torill Team Ultrasweden 1967 52 63 177
5 Ksen Lund Åsa Run4Fun Fagersta 1982 51 61 872
6 K35 Ullerfeldt Jennie IK Jogg 1984 51 61 571
7 K40 Milleding Linda SOK Knallen 1971 49 59 306
8 Kmot Pitsava Myrto Ingen klubb 1977 48 58 578
9 K40 Blom Madeleine LK TV88 1971 47 57 421
10 Ksen Andersson Ellinor Lidköpings vintersportklubb 1982 46 56 126
11 K40 Sandberg Helen Lidköpings VSK 1968 44 54 091
12 K50 Eriksson Maria Halmstad Orienterings klubb 1962 44 53 292
13 Kmot Johnson Leonora Karlskoga   44 53 061
14 K50 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 44 53 050
15 K35 Kay Sofia Vänersborgs SK 1976 42 51 197
16 K35 Holmbro Emma Runday IF 1977 42 50 595
17 K55 Larsson Maritha Team Ultrasweden 1955 40 49 280
18 Ksen Hellberg Malin Team Ultratriathlon 1989 40 48 653
19 K45 Pettersson Cecilia IF Linnea 1963 39 47 202
20 Kmot Holtet Johanna Mariestad 1984 39 47 050
21 Kmot Björlin Ann-Marie Skara   38 46 527
22 K60 Jönsson Kristina SOK Aneby 1949 38 46 345
23 K40 Planck Britta Friskis & Svettis Skara 1968 38 45 795
24 K55 Engkvist Monica Team MoTo löparklubben.se 1956 37 44 880
25 K50 Skoglund Anette Friskis& Svettis Skövde 1959 37 44 595
26 Kmot Juhlin Marna Hässleholm   37 44 595
27 Kmot Ahl Anette Helsingborg 1962 37 44 595
28 K60 Lundström Berit IFK Borgholm 1952 35 43 357
29 Kmot Friberg Bia Olsbo Högalpina Silverfiskar 1963 35 43 163
30 Kmot Holmgren Gunilla Töreboda   35 42 195
31 Kmot Bertilsdotter Pia Funbeat 1970 31 37 964
32 Kmot Difelice Kristina Ingen klubb 1971 31 37 477
33 Ksen Malmo Ann Kristin Malm IL 1979 30 36 510
34 Ksen Svensson Ida Kungälv OK 1986 30 36 195
35 Kmot Lundqvist Karin Skövde   27 33 625
36 Kmot Linered Ingela Ingen klubb 1974 27 32 595
37 K35 Nordstrand Pixie Funbeat 1975 26 31 964
38 Kmot Johnson Regina Karlskoga   26 31 395
39 Kmot Wennborn Jessica Skövde   23 28 825
40 Kmot Jönsson Camilla no-Risk Ängelholm 1984 21 25 395
41 Kmot45 Freyland Karin SOK Aneby 1966 18 21 795
42 Kmot Di Felice Lisbeth Göteborg   17 21 194
43 Kmot Forsell Monica Team Ultrasweden 1957 17 21 099
44 K50 Nannis Carina Team Ultrasweden 1961 15 18 195

 

Uppdaterad: 2013-03-12 18:30
Skribent: Peter Eriksson

Ange alt-text här.

2013_JOGG_600

 

Ange alt-text här.

 

SUPPLYSTATION

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Decembergatan 37
41515 Göteborg

Kontakt:
Tel: +46 709 302960
E-post: This is a mailto link

Se all info