Hoppa till sidans innehåll

Marathontider 2012


Plats Namn Klubb Född Klass Mara tid
1 Sundberg Sophia Väsby IK 1984 Ksen 03:18:38
2 Berntsson Emma Elmhults Sportclub 1986 Ksen 03:23:04
3 Lundqvist Sandra Team Ultrasweden 1977 K35 03:41:28
4 Fonn Torill Team Ultrasweden 1967 K45 03:55:03
5 Milleding Linda SOK Knallen 1971 K40 03:57:14
6 Lund  Åsa Run4Fun Fagersta 1982 Ksen 04:01:43
7 Ullerfeldt Jennie IK Jogg 1984 K35 04:06:32
8 Pitsava Myrto Ingen klubb 1977 Kmot 04:12:05
9 Andersson  Ellinor Lidköpings vintersportklubb 1982 Ksen 04:16:59
10 Blom Madeleine LK TV88 1971 K40 04:18:30
11 Holmgren Gunilla Töreboda   Kmot 04:24:58
12 Sandberg Helen Lidköpings VSK 1968 K40 04:31:19
13 Holmbro Emma Runday IF 1977 K35 04:33:51
14 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 K50 04:37:29
15 Hellberg Malin Team Ultratriathlon 1989 Ksen 04:38:59
16 Skoglund Anette Friskis& Svettis Skövde 1959 K50 04:43:12
17 Johnson Leonora Karlskoga   Kmot 04:45:28
18 Eriksson Maria Halmstad Orienterings klubb 1962 K50 04:45:36
19 Kay  Sofia Vänersborgs SK 1976 K35 04:51:10
20 Larsson Maritha Team Ultrasweden 1955 K55 05:04:08
21 Holtet Johanna Mariestad 1984 Kmot 05:06:34
22 Planck Britta Friskis & Svettis Skara 1968 K40 05:20:32
23 Pettersson Cecilia IF Linnea 1963 K45 05:20:44
24 Jönsson Kristina SOK Aneby 1949 K60 05:23:46
25 Juhlin Marna Hässleholm   Kmot 05:25:49
26 Björlin Ann-Marie Skara   Kmot 05:25:59
27 Ahl Anette Helsingborg 1962 Kmot 05:28:04
28 Engkvist Monica Team MoTo löparklubben.se 1956 K55 05:36:56
29 Lundström Berit IFK Borgholm 1952 K60 05:50:02
30 Friberg Bia Olsbo Högalpina  Silverfiskar 1963 Kmot 05:51:34
Plats Namn Klubb Född Klass Mara tid
1 von Rosen Filip Hässelby SK   Msen 02:52:51
2 Freij Ragnar Högsbo AIK 1984 Msen 03:04:32
3 Svensson Jonas Solvikingarna 1979 Msen 03:10:27
4 Carbonnier Anders Team 11433.net 1983 Msen 03:15:49
5 Lindberg Anders OK Tyr 1983 Msen 03:20:33
6 Larsson Leif Rånäs 4H 1956 M55 03:24:28
7 Eriksson Cristoffer Boden 1982 Mmot 03:25:34
8 Hallgren  Daniel Tjust bike an running club 1983 Msen 03:25:57
9 Backman Christer Tullinge SK 1975 M35 03:26:50
10 Brantvall Jonas Kimstad GoIF 1972 M40 03:27:07
11 Enghdahl  Fredrik Ryssbergets IK 1976 M35 03:27:42
12 Wellerman  Sven Tibro AIK FIK 1969 M40 03:28:34
13 Stenvold Nils TV-88 1970 M40 03:30:46
14 Andersson  Pelle LK TV88 1966 M45 03:31:39
15 Wiksén David Helenholm Tri Team 1977 M35 03:33:48
16 Zimmerman Fredrik Borås   Mmot 03:34:21
17 Nygård Ragnar GOIF 1967 M45 03:35:00
18 Christensson Lars Helsingborg 1962 Mmot 03:35:44
19 Heskestad Per Audun AKS 1955 M55 03:39:00
20 Frost Benny Östansjö SK 1965 M45 03:39:01
21 Svensson Emil P4IF 1986 Msen 03:39:03
22 Välitalo Dan Pajalan Pixi Pojat 1971 M40 03:40:50
23 Johansson Lars Åke Solvikingarna   M40 03:41:28
24 Gulin Johannes Kristianstad 1975 Mmot 03:41:47
25 Abrahamsson Kalle IK Nocout.se 1973 M35 03:43:03
26 Ödman Stefan IFK Skövde FIK   M40 03:44:20
27 Tryggvesson Ted Team Ultrasweden 1950 M60 03:46:00
28 Avén Marcus Finspångs AIK 1960 M50 03:46:18
29 Fagerberg Johan FAIK 1992 Msen 03:47:19
30 Nord Mats Ladonia Fellrunners   Mmot 03:47:35
31 Hellberg Petri Team Ultratriathlon 1965 M45 03:47:53
32 Forsell Thomas Team Ultrasweden 1956 M55 03:50:09
33 Fransson Jens Team Ultrasweden 1978 Msen 03:50:19
34 Cao Jin Norge Bank Sport Association 1977 M35 03:50:33
35 Nilsson Roger Simlångsdalens IF 1961 M50 03:51:26
36 Richardsson Stefan IFK Halmstad 1968 M40 03:52:38
37 Kerren Andreas IK jogg 1984 Msen 03:56:21
38 Freyland Manne SOK Aneby 1967 M45 03:57:33
39 Helmerssson Roger Team Ultrasweden   M40 03:58:29
40 Rossel Andreas Barnarps IF 1970 M40 03:59:52
41 Ramström Jan Erik SLDK 1960 M50 04:00:30
42 Björnfot Lars Mariestad AIF 1956 M55 04:00:32
43 Olsson Gunnar Solvikingarna   M65 04:01:13
44 Carlmark  Peter AXA Sports Club 1966 Mmot 04:01:51
45 Jansson Hans Vilsta IK 1957 M55 04:02:34
46 Dartman Jonas Akele 1967 Mmot 04:04:34
47 Häggblad Roderick Hristov 1976 Mmot 04:04:47
48 Wiberg Jan Olsbo Högalpina  Silverfiskar 1972 Mmot 04:05:05
49 Nordén Johan SOK Aneby 1976 M35 04:06:41
50 Eklund Joacim Aneby SK 1971 M40 04:07:05
51 Olsson Kent Lifetime Runners 1966 M45 04:07:15
52 Julin Leif Team Skavsåret IF 1959 M50 04:08:08
53 Andersson  Erik Pildammarna   Msen 04:09:35
54 Börjesson Johan AXA SC 1974 M35 04:12:38
55 Berggren  Marcus LVC 1974 M35 04:13:23
56 Nilsson Peter Funbeat 1962 Mmot 04:14:06
57 Rödde Bård Lånke IL 1946 M65 04:14:44
58 Edberg Mathias Växjö 1974 Mmot 04:14:47
59 Renberg Felix Sträcklöpet   Mmot 04:15:18
60 Nilsson Claes Team Ultrasweden 1964 Mmot 04:16:08
61 Hansson Bengt Karlskoga 1974 Mmot 04:17:16
62 Almqvist Lars IFK Helsingborg 1951 M60 04:19:01
63 Lagerkrantz Fredrik Ingen klubb   Mmot 04:21:24
64 Edenfäll Bo Vallentuna FK 1960 M50 04:21:45
65 Karlsson Krister Årsta 1960 M55 04:22:46
66 Göransson Bengt Falu IK 1960 M50 04:25:37
67 Nyman Johan Jönköping   Mmot 04:25:52
68 Skoog Lennart Stenugnsunds OK 1946 M65 04:26:20
69 Lamminparras Jonne Ingen klubb 1968 M45 04:27:08
70 Hansson Anders Solvikingarna 1963 M45 04:30:48
71 Naeslund John Grillstad Raiders 1967 M45 04:31:30
72 Bertelssen Tom-Rune Drammen Kickboxing   Mmot 04:33:18
73 Hågestad Kjell IFK Borgholm 1944 M65 04:33:23
74 Gustavsson Kurt Hulfreds LK 1946 M65 04:33:59
75 Samuelsson Stig GoIF Tjalve 1947 M65 04:39:33
76 Pettersson Mattias Uppsala 1971 Mmot 04:41:03
77 Larsson Bertil OK Södertörn 1960 M55 04:41:38
78 Yngvesson Sten-Göran IK Vista 1956 M55 04:45:34
79 Nilsson Jörgen Vi som springer 1950 M60 04:48:36
80 Lindeskov Hans Inge Team Ultrasweden 1949 M60 04:49:42
81 Forsström Mikael Runday IF 1961 M50 04:49:54
82 Gidevall Anders Sundsvall 1969 M40 04:52:17
83 Dahlöf Åke Ingen klubb 1971 Mmot 04:52:44
84 Larsson Göran Knivsta 1969 Mmot 04:56:47
85 Johnson Tom Karlskoga   Mmot 04:57:08
86 Halvarsson Fredrik ICA Maxi Kristinehamn 1989 Mmot 04:58:09
87 Edberg John Jönköping 1979 Mmot 04:58:39
88 Brodin Frank Solvikingarna 1943 M65 04:59:41
89 Dahl  Kim Jogg.se 1976 M35 05:00:03
90 Ericsson Patric Mullsjö   Mmot 05:03:24
91 Jonsson Stefan Falköping 1956 Mmot 05:04:01
92 Corney Sean Edward Årsta   Mmot 05:05:13
93 Agnezon Lars Kongahälla AIK 1948 M60 05:08:00
94 Nyberg Hans Ale 90IK 1963 M45 05:08:44
95 Brändfalk Remy Karlstad   Mmot 05:11:07
96 Manning Stefan Team Ultrasweden 1956 M55 05:19:06
97 Lacandler  Tommy Team MoTo löparklubben.se 1952 M60 05:20:47
98 Svensson Peter IFK Skövde FIK 1957 M55 05:21:42
99 Almström Adam Hjo   Mmot 05:24:10
100 Söderström Stig Kvarnsvedens GoIF 1943 M65 05:24:24
101 Gustavsson Owe IK Vista 1956 M55 05:30:27
102 Hedlund Anders Båstad Springers 1942 M70 05:32:37
103 Jonsson Henrik Kristinehamn multisport 1980 Msen 05:36:39
104 T Hansen Hans Martin Drammen   Mmot 05:40:11
105 Sjöö Håkan Växjö LK 1940 M70 05:42:17
106 Karlsson Thomas Göteborg 1966 Mmot 05:43:21
107 Tallqvist Bertil Friskis& Svettis Mark 1952 M60 05:46:36
108 Tambur Branislav Göteborg   Mmot 05:47:38
109 Frykenmo Thomas Team Ultrasweden   M40 05:53:45
Uppdaterad: 12 MAR 2012 16:31 Skribent: Peter Eriksson

 

Umara

 

2013_JOGG_600

 

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: This is a mailto link

Se all info