Hoppa till sidans innehåll

Resultat_2014


 

Män            
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Distans
1 90 Emanuelsson Lars AXA SC Katrineholm 1974 M40 75 383
2 187 Hällneby Johnny Pace on Earth 1972 M40 72 132
3 216 Oderud Rasmus 3660.se 1977 Mmot 71 799
4 79 Westergren Rasmus Postens IF Varberg 1981 Msen 71 753
5 213 Levin Alexander Vegan Runner IK 1974 M35 70 607
6 151 Torbrand Olof IFK Skövde 1974 M40 70 536
7 20 Välitalo Dan Västerås Löparklubb 1971 M40 70 518
8 189 Verme Ulf Patrik Oscars Stjernor 1974 M40 70 378
9 155 Persson Rasmus Falköpings AIK OK 1990 Msen 70 073
10 113 Svensson Christer Växjö AIS 1969 M45 69 070
11 169 Bretan Ivan Team Ultrasweden 1965 M45 69 022
12 51 Blixt Staffan Team Ultrasweden 1984 Msen 68 854
13 43 Jönsson Pierre Elmhults Sportklubb 1981 Msen 68 706
14 126 Melin Kent Ingen klubb 1972 M40 68 308
15 165 Enlund Rasmus Västerås SS Triathlon 1983 Msen 67 839
16 202 Ödman Stefan IFK Skövde 1970 M40 67 708
17 212 Ore Viktor Tro & Tvivel 1985 Mmot 67 638
18 130 Lindberg Max Johanneshov 1987 Msen 67 287
19 52 Wängberg Jonas Västerås Löparklubb 1972 M40 67 118
20 6 Liljestrand Mattias Uppsala IF 1971 Mmot 66 758
21 88 Ljungdahl Daniel Höör 1978 Mmot 66 703
22 87 Heskestad Per Audun AKS 1955 M55 66 527
23 97 Norlin Fredrik Sandviken 1975 Mmot 66 026
24 53 Sjöstedt Mikael Enklaresport Running Club 1966 M45 65 215
25 50 Assarsjö Daniel SOK Knallen 1976 M35 65 046
26 54 Svensson Peter Team Blekinge 1960 M50 64 654
27 68 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 M35 64 649
28 66 Olausson Johan SOK Knallen 1980 Msen 64 501
29 8 Svensson Emil P4 Wilska 1986 Msen 64 470
30 76 Bengtsson Stefan Torslanda Älgar 1972 Mmot 63 947
31 167 Bramstång Mattias Halmstad Garnisons IF 1975 M35 62 757
32 82 Fredlund Niklas Team Ultrasweden 1965 M45 62 634
33 18 Nilsson Jörgen Norrköping 1977 Mmot 61 816
34 153 Dahlin Jonas Perstorp AB IF 1983 Msen 61 418
35 30 Ekfors Kristian Insamlingen1 kr/km 1972 Mmot 61 170
36 40 Olofsson Per Ingen klubb 1970 Mmot 60 637
37 2 Forsström Mikael Runday IF 1961 M50 60 597
38 38 Hallman Mattias AC Haipojkarna 1975 M35 60 434
39 215 Larsson Daniel Vänersborgs SK 1998 Msen 60 278
40 67 Aho Janne Ingen klubb 1982 Mmot 60 152
41 80 Ohlsson Kent Lifetime Runners 1965 M45 60 103
42 27 Gustavsson Gert Team Blekinge 1959 M55 58 672
43 188 Olsson Sonny Vattudalens LDK 1972 M40 58 448
44 56 Åhman David IF Linnéa 1977 M35 58 281
45 156 Karlsson Niklas Team Ultrasweden 1972 M40 58 055
46 197 Midbrandt Lars Erik Ingen klubb 1983 Mmot 57 853
47 211 Corney Sean Ingen klubb 1972 Mmot 57 585
48 63 Augustsson Pär SOK Knallen 1969 M45 57 315
49 17 Trobbiani Franco SOK Knallen 1965 M45 57 174
50 28 Hansander Marcus Lifetime Runners 1972 M40 57 101
51 39 Lundell Bertil IF Linnéa 1965 M45 56 593
52 136 Sundvall David FK Studenterna 1983 Msen 56 567
53 44 Axelsson Michael Lycksele IF 1975 M35 56 334
54 118 Larsson Andreas Team Ultrasweden 1979 M35 55 542
55 125 Ringvall Erik Ica Maxi Kristinehamn 1969 Mmot 55 523
56 85 Karlsson Lars Åke AIK 1967 M45 55 409
57 204 Sunnliden Victor Skövde 1975 Mmot 55 265
58 117 Olsson Johan Göteborg 1991 Msen 55 259
59 73 Andersson Klas Rolls Royce IF 1980 Mmot 54 853
60 170 Boström Jonas OK gränsen 1973 M40 54 819
61 195 Liljegren Lars Utväg Skövde 1973 Mmot 54 293
62 121 Nilsson Peter Syndbyberg 1962 Mmot 54 292
63 116 Jaldemark David Ektomta IF 1973 Mmot 53 754
64 143 Holeby Fredrik IFK Snoka 1966 M45 53 429
65 23 Rødde Bård Lånke IL   M65 53 180
66 219 Reinholtsson Claes Solvikingarna 1962 M50 52 864
67 146 Jonsson Henrik Team Färskvara Maxi Kristinehamn 1980 Mmot 52 740
68 171 Tysse Jesper Lonesome Runners 1975 Mmot 52 625
69 147 Håkansson Anders SOK Knallen 1965 M45 52 594
70 59 Agnezon Lars Kongahälla AIK 1948 M65 52 573
71 111 Nilsson Jörgen Vi som springer 1950 M60 52 525
72 175 Bengtsson Kenneth Run4fun Fagersta 1966 M50 51 620
72 150 Rünell Bernt Run4fun Fagersta 1961 M50 51 620
74 15 Johnson Tom Karlskoga 1965 Mmot 51 255
75 131 Nygård Ragnar Norge 1967 M45 51 093
75 127 Nilsson Roger Simlångsdalens IF 1961 M50 51 093
75 210 Karlsson Krister Årsta 1960 Mmot 51 093
75 81 Göransson Bengt Falu IK 1960 M50 51 093
79 98 Nyberg Pär SOK Knallen 1961 M50 50 929
80 160 Öhrstrand Björn Ingen klubb 1989 Msen 50 662
81 192 Blomdalen Robert Friskis & Svettis Skövde 1985 Msen 50 638
82 141 Kopplimäe  Sigvard Team Ultrasweden 1950 M60 50 376
83 119 Sulonen Kari Team Ultrasweden 1957 M55 50 343
84 217 Roxvret Daniel IK Nocout.se 1985 Mmot 48 404
85 62 Paraniak Jan Team Skavsåret IF   M60 48 127
86 31 Stenfelt Per Mörrum 1970 Mmot 46 717
87 223 Carlsson Jonas Ingen klubb   Mmot 46 644
87 134 Enqvist Roger Eslöv AI 1963 M50 46 644
87 106 Brantvall Jonas UT Kolmården 1972 M40 46 644
87 180 Björklund Kalle SOK Knallen 1966 M45 46 644
87 25 Björkander Emil Göteborg 1977 Mmot 46 644
92 55 Hellberg Petri Team Ultratriathlon 1965 M45 45 670
93 214 Englund Tommy OK Grane   M65 45 499
94 100 Forsström Anthony Vega-Haninge   Mmot 45 189
95 110 Svensson Peter IFK Skövde 1957 M55 45 187
96 218 Bertilsson Lasse SOK Knallen 1973 M40 45 161
96 173 Holmgren Stefan Töreboda 1966 Mmot 45 161
98 745 Söderström Stig Kvarnsvedens GoIF FIK 1943 M70 44 463
99 154 Halldön Jan Leonova Engineers   Mmot 44 139
100 61 Hansson Mattias Uppsala 1970 Mmot 43 935
101 96 Hågestad Kjell IFK Borgholm 1944 M70 43 678
101 158 Hammargren Emil UT Kolmården 1987 Msen 43 678
101 16 Dia Nicals Rolls Royce IF 1964 M50 43 678
104 181 Hidefjäll Anders Västerås FK 1940 M70 42 465
105 184 Jakobsson Jakob Glasrikets RC 1977 M35 42 255
106 47 Ottosson Karl-Emil Hammarkinds SK 1937 M75 42 204
107 74 Karlsson Leif Frölunda 1963 Mmot 42 195
107 86 Johansson Lars Åke Solvikingarrna 1970 M40 42 195
107 137 Forsell Thomas Team Ultrasweden 1956 M55 42 195
107 132 Leganger Erlend Norge 1963 Mmot 42 195
107 194 Lilja Kenneth Lonesome Runners 1968 M45 42 195
107 207 Johansson Claes Mystadalen 1961 Mmot 42 195
107 103 Zorman Robert Nödinge Runners 1967 M45 42 195
107 37 Dalebjörk Marcus Bullklubben 1994 Mmot 42 195
107 72 Jansson Hans IK Vilsta 1957 M55 42 195
107 123 Wiesler Peter Jalles TC 1985 Msen 42 195
107 198 Rydberg Jens Växjö LK 1958 M55 42 195
107 133 Christensson Lars Team Ultrasweden 1962 M50 42 195
107 69 Persson Arne Team Ultrasweden 1955 M60 42 195
120 166 Lindström Tobias IF Göta 1979 M35 39 229
121 122 Johansson Lennart Mariestads AIF 1948 M65 37 746
122 178 Pesonen Henri Triathlon Väst 1979 M35 36 263
122 11 Forslund Daniel Team Ultrasweden 1978 M35 36 263
124 83 Dalebjörk Peter Bullklubben 1965 Mmot 34 780
125 206 Bernhardsson Niclas Enklaresport Running Club 1971 M40 33 297
125 4 Larsson Göran Knivsta 1969 Mmot 33 297
127 129 Svanberg Robert IK JOGG 1964 Mmot 31 814
127 140 Persson Patrik Skridskoklubben Trollhättan 1969 Mmot 31 814
127 75 Johansson Jan Mariestads AIF 1945 M65 31 814
130 199 Johansson Andreas Skövde 1976 Mmot 30 331
131 29 Johansson Bosse Mariestads AIF 1948 M65 25 882
132 3 Zehler Håkan SPIF 1973 M40 24 399
132 89 Nyberg Hans Ale 90 IK 1963 M50 24 399
134 208 Johansson Lars Skövde 1963 Mmot 21 433
134 221 Henningsson Kay AMF 1978 M35 21 433
134 48 Dahllöf Åke Runday IF 1971 M40 21 433
134 114 Johansson Leif IFK Skövde 1942 M70 21 433
134 200 Frykenmo Arvid Team Ultrasweden   Mmot 21 433
134 201 Frykenmo Tomas Team Ultrasweden 1970 M40 21 433
140 183 Svantesson Christer Vi som springer 1964 M50 16 984
140 142 Hultgren Eddy Team Blekinge 1959 M55 16 984
142 220 Andersson Peter Eksjö 1965 M45 9 569
143 102 Gustavsson Kurt Hultsfreds LK 1946 M65 5 120
             
Kvinnor          
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Distans
1 209 Sundberg Sophia Väsby IK 1984 Ksen 76 584
2 159 Lundqvist Sandra Team Ultrasweden 1977 K35 70 379
3 176 Thompson Bethany Ingen klubb 1980 Kmot 67 711
4 46 Lund Åsa Run4fun Fagersta 1982 Ksen 67 041
5 9 Fjellström Amanda AXA Sport club 1988 Ksen 65 615
6 65 Jakobsson Lena Glasrikets Running Club Nybro 1978 K35 64 695
7 120 Fonn Torill Team Ultrasweden 1967 K45 63 408
8 41 Mikkonen  Saara IF Linnéa 1987 Ksen 63 222
9 45 Kay Sofia LK TV88 1976 K35 60 896
10 34 Sjöberg Marie Billdal 1978 Kmot 60 289
11 22 Westfeldt Ellen Pace on Earth 1977 K35 58 532
12 93 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 K50 58 344
13 185 Åhman Ann-Sofie Ingen klubb 1968 Kmot 58 211
14 203 Le Loan IFK SKövde 1974 K40 57 758
15 205 Bernhardsson Ulrika Enklaresport Running Club 1973 K40 57 212
16 14 Rens Isabella Team Ultrasweden 1989 Ksen 57 038
17 7 Olsson Desirée Pace on Earth 1989 Ksen 56 432
18 95 Norgren Cecilia Hägersten 1980 Kmot 56 097
19 164 Hellberg Malin Ultratiathlon Sweden 1989 Ksen 56 051
20 104 Johnson Leonora Karlskoga 1995 Kmot 55 832
21 60 Ackerot Maria Kvarnbyns LS   K40 55 746
22 78 Gothilander Jennifer Göteborg 1989 Kmot 55 556
23 105 Johnson Regina Karlskoga 1968 Kmot 55 202
24 19 Bäckelin Louise Linnea IF 1969 K40 54 931
25 190 Lindgren Anna SOK Knallen 1978 Kmot 54 641
26 64 Sedvall Coyntha Åtvidaberg 1969 Kmot 53 851
27 162 Höglund Lena Run4fun Fagersta 1965 K45 53 126
28 168 Lindgren Susanne Åtvidaberg 1969 Kmot 51 695
29 177 Karlsson Erika Habo 1982 Kmot 51 280
30 71 Nolhage Amanda Hultsfreds LK 1989 Ksen 50 877
31 107 Brink Pia Klockrike AIF 1970 K40 50 212
32 24 Sandberg Helen Lidköpings VSK 1968 K45 50 105
33 222 Göthe Charlotta Lidköpings VSK 1968 K45 49 215
34 109 Eriksson  Åsa GLIH19-90   Kmot 48 127
35 145 Jakobsson Elin IK Akele 1974 K40 45 161
35 70 Ahl Anette Helsingborg 1962 Kmot 45 161
37 58 Sulonen Britt Team Ultrasweden 1958 K55 45 034
38 101 Reimby Jasmine Ingen klubb 1990 Kmot 43 865
39 161 Magnusson Inger Skövde   Kmot 43 755
40 91 Stenfelt Sylvia Mörrum 1970 Kmot 43 751
40 172 Bonde Josefine IF Linnéa 1978 K35 43 751
42 1 Holmgren Gunilla Töreboda 1964 Kmot 43 678
42 149 Paraniak Barbro Team Skavsåret IF   K55 43 678
44 124 Wiesler Maria Jalles TC 1985 Ksen 42 195
44 32 Lundström Berit IFK Borgholm 1952 K60 42 195
44 115 Larsson Tove Sirius 1995 Kmot 42 195
47 186 Ekring Carina Team Ultrasweden 1969 K40 39 243
48 148 Ragnarsson Elin Stockholm 1989 Kmot 38 415
49 108 Wester   Ann Enklaresport Running Club 1970 K40 38 169
50 77 Difelice Kristina Ingen klubb 1971 Kmot 37 879
51 84 Bengtsson Marie R4FUN fagersta 1965 K45 35 330
52 112 Carlsson Hanna VSK 1993 Ksen 34 780
53 33 Persson Gerd Team Ultrasweden 1957 K55 30 331
54 193 Ivarsson Linda Friskis & Svettis 1979 K35 28 848
55 26 Emmrich Heike Team Ultrasweden 1962 K50 24 399
55 13 Egan-Wyer Carys Malmö   Kmot 24 399
57 5 Wängberg Madelene Enköping 1973 Kmot 22 916
58 139 Persson Lina Skridskoklubben Trollhättan   Kmot 19 950
59 152 Borg Victoria Team Ultrasweden 1980 Ksen 12 535
59 57 Forsell Monica Team Ultrasweden 1957 Kmot 12 535
61 144 Holmbro Emma Runday IF 1977 K35 3 637
Uppdaterad: 2014-03-10 17:13
Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

Ange alt-text här.

2013_JOGG_600

 

Ange alt-text här.

 

SUPPLYSTATION

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Decembergatan 37
41515 Göteborg

Kontakt:
Tel: +46 709 302960
E-post: This is a mailto link

Se all info