Hoppa till sidans innehåll

Marathontider 2015


Kvinnor        
Plats Namn Klubb Född Klass Tid
1 Eriksson Åsa Halmstad OK 1990 Ksen 03:32:12
2 Borg Victoria Team ultrasweden 1980 K35 03:41:17
3 Fonn Torill Team Ultrasweden LK 1967 K45 03:41:30
4 Thörn Lotta Scania Road Runners 1975 K40 03:56:39
5 Smedman Sofia Skövde 1988 Kmot 03:58:12
6 Karlsson Elisabeth Jalles TC 1980 K35 03:59:06
7 Christensen Linda Vårgårda 1980 Kmot 03:59:07
8 Hedlund Hanna Falkenbergs RR 1986 K35 04:02:21
9 Nilsson Isabelle Prins Borka 1992 Kmot 04:02:48
10 Kyyrönen Anne SOK Knallen 1976 K35 04:03:13
11 Gothilander Jennifer Göteborg 1989 Ksen 04:05:24
12 Bergquist Nathalie IFK Skövde FIK 1993 Kmot 04:07:18
13 Honek Jennifer TSM 1985 Kmot 04:13:42
14 Åhman Ann-Sofie Norrtälje 1968 K45 04:16:36
15 Lindgren Anna SOK Knallen 1978 Kmot 04:19:13
16 Eibring Nina Lonesome Runners 1972 Kmot 04:21:25
17 Johnson Regina Karlskoga 1968 Kmot 04:22:08
18 Jönsson Anita Högbyif 1963 K50 04:23:48
19 Rens Isabella Team UltraSweden 1989 Kmot 04:24:08
20 Le Loan IFK Skövde 1974 K40 04:24:31
21 Norgren Cecilia Team tjejmarathon 1980 Kmot 04:33:08
22 Into Lea Actic 1960 Kmot 04:34:08
23 Holmgren Gunilla Töreboda 1964 Kmot 04:34:18
24 Carlsson Carola ik albion 1962 Kmot 04:36:49
25 Eklöv Åsa OK Södertörn 1972 K40 04:40:01
26 Krstanovska Anica Team Nordic Trail 1976 K40 04:43:51
27 Drewsen Annelie Sundbyberg 1980 Kmot 04:44:31
28 Skoglund Annette Actic 1958 K55 04:44:55
29 Svensson Johanna VBK Jönköping 1975 K40 04:46:08
30 Blommé Marie IF Linnea 1967 K45 04:50:15
31 Nordin Camilla SOK Knallen 1978 K35 04:59:03
32 Blomqvist Mirja Enebyberg 1972 K40 05:01:05
33 Magnusson Inger IFK Skövde FIK 1954 K60 05:03:11
34 Andersson Lisa Göteborg 1973 Kmot 05:03:48
35 Jonsson Lena Karlskoga 1978 Kmot 05:04:34
36 Paraniak Barbro Team Skavsåret IF 1956 K55 05:11:25
37 Björlin Ann-Mari Skara 1968 K45 05:14:13
38 Ahl Anette Helsingborg 1962 Kmot 05:24:22
39 Stenfelt Sylvia Egenföretagare 1970 Kmot 05:30:59
40 Johnson Leonora Karlskoga 1995 Kmot 05:32:35
41 Emmrich Heike Team Ultrasweden 1962 K50 05:37:16
42 Sandberg Helen Lidköpings VSK 1968 K45 05:37:37
43 Kopperud Christina Runacademy IF 1963 K50 05:41:04
44 Sulonen Britt Team Ultrasweden LK 1958 K55 05:42:44
45 Larrea Nina Järfälla 1970 Kmot 05:44:54
46 Paltén Kristina Ingen klubb   Kmot 05:48:19
47 Nolhage Amanda HULTSFREDS LK 1989 Ksen 05:52:00
48 Lundström Berit IFK Borgholm 1952 K60 05:53:48
           
Män          
Plats Namn Klubb Född Klass Tid
1 Nironen Kaj IFK Skövde 1974 M40 03:00:43
2 Bohman Patrik Ulricehamn 1979 M35 03:05:14
3 Stenemo Rasmus Axa Sports Club 1981 Msen 03:10:44
4 Verme Patrik Oscars Stjernor 1974 Msen 03:11:40
5 Jönsson Per Markus Kalmar OK 1973 M40 03:15:12
5 Ottosson Fredrik Höglandets Triathlon 1971 M40 03:15:12
7 Levin Alexander Team Cosmic Ranger/Vegan Runners 1974 M40 03:18:29
8 Välitalo Dan Västerås LK 1971 M40 03:21:15
9 Zantelid Michael Triathlon Väst 1974 M40 03:22:07
10 Christensson Lars Helsingborg 1962 Mmot 03:26:05
11 Karlsson Magnus Hultsfred LK 1973 M40 03:26:13
12 Melin Kent Bandhagen 1972 M40 03:26:50
13 Assarsjö Daniel SOK Knallen 1976 M35 03:27:45
13 Nilsson Tobias Lerum friidrott 1974 M40 03:27:45
15 Persson Rasmus Skövde 1990 Msen 03:27:46
16 Jönsson Pierre Elmhults SC 1981 Msen 03:28:47
17 Andersson Thomas Falkenbergs RR 1969 Mmot 03:30:39
18 Diehm Nils IFK Skövde FIK 1978 M35 03:32:05
18 Hellner Anders Stockholm 1980 M35 03:32:05
20 Bernhard Rikard Skövde 1982 Msen 03:35:02
20 Haaga Harry IF Kville 1971 Mmot 03:35:02
22 Frost Benny Östansjö SK 1965 M50 03:36:02
23 Thudén Anders Rönninge 1960 M55 03:40:16
24 Svensson Peter Team Blekinge 1960 M55 03:42:11
25 Ågren Anders Kolbäck 1970 M40 03:43:30
26 Palm Johan Färjestadens Motion 1972 Mmot 03:44:37
27 Stenqvist Viktor Skövde 1988 Mmot 03:44:43
28 Karlsson Torbjörn Gothenburg 1975 Mmot 03:44:53
29 Hallman Mattias Team INKnBURN 1975 M40 03:45:21
30 Vega Guillermo TSM 1962 M50 03:46:55
31 Bengtsson Stefan Torslanda Älgar 1972 M40 03:47:12
32 Nilsson Jörgen Norrköping 1977 Mmot 03:47:36
33 Miglavs Daniel alingsås 1975 M35 03:47:58
34 Johansson Mattias Lonesome Runners 1981 M35 03:48:53
35 Forslund Daniel Linköping 1978 Mmot 03:52:04
36 Johansson Lars-Åke Solvikingarna 1970 M45 03:52:33
37 Ärleskog Roger Team Ärleskog 1970 M45 03:53:19
38 Jaldemark David Ektomta IF 1973 Mmot 03:54:34
39 Bengtsson Kristofer Lerum Friidrott 1979 Mmot 03:54:45
40 Andersson Niklas Jemab 1977 M35 03:57:34
41 Bäcklund Erik Västerås Allmänna Klubb 1967 Mmot 03:58:25
42 Ottoson Patrik Lerum 1980 M40 03:59:22
43 Hansander Marcus Lifetime Runners 1972 M40 03:59:47
44 Ohlsson Kent Lifetime runners 1966 M45 03:59:48
45 Ekfors Kristian Insamlingen 1 kr/km 1972 M40 04:01:08
46 Lagerlöf Jens Falköping 1978 Mmot 04:01:10
47 Hedlund David Falkenbergs RR 1986 M35 04:02:21
48 Eliasson Kenneth Stockholm LDK 1961 M50 04:02:59
49 Augustsson Pär SOK Knallen 1969 M45 04:03:49
50 Leganger Erlend Tomter 1963 Mmot 04:04:08
51 Andersson Thim IFK Skövde FIK 1990 Mmot 04:05:46
52 Larsson Thomas Tyresö 1969 M45 04:06:25
53 Johansson Jesper Vegan Runners IK 1979 M35 04:06:33
54 Lundell Bertil IF Linnéa 1965 M45 04:06:40
55 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 M35 04:07:11
56 Karlsson Lars Åke AIK 1967 M45 04:07:17
57 Kimmehed Joakim Lerum 1981 M40 04:07:29
58 Bengtsson Pierre IntrumJustitia 1976 Mmot 04:07:48
59 Häger Jan OK Södertörn 1964 M50 04:07:58
60 Hällneby Johnny Pace on Earth   M45 04:09:40
61 Jönsson Rasmus JKPG Soffpotatis 1982 Mmot 04:11:18
62 Assarsson Inge Lidköpings VSK 1967 M45 04:12:00
63 Tysse Jesper Lonesome Runners 1975 M40 04:12:08
64 Grahn Torbjörn IK Uven 1966 Mmot 04:13:10
65 Sjögren Johan Jönköping 1984 Mmot 04:16:14
66 Lundmark Christian Kungsbacka 1985 Mmot 04:17:51
67 Westin Niklas Jönköping 1977 M35 04:19:05
68 Johansson Martin GAIS 1972 M40 04:19:38
69 Svahnström Peter IK WILSKE 1957 M55 04:20:19
70 Westerberg Kenneth TSM Running 1965 Mmot 04:21:41
71 Fredlund Niklas Team Ultrasweden LK 1965 M50 04:22:00
72 Möllerström Rickard Shake n Bake 1976 Mmot 04:22:22
73 Ringvall Erik Maxi Kristinehamn 1969 M45 04:22:39
74 Trobbiani Franco SOK Knallen 1965 M45 04:23:42
75 Nilsson Jörgen Vin som Springer 1950 M65 04:23:54
76 Johansson Göran SOK Knallen 1957 M55 04:27:12
77 Agnezon Lars Kongahälla AIK 1948 M65 04:28:01
78 Paraniak Jan Team Skavsåret IF 1950 M65 04:28:57
79 Lazarevski Toni G.O.A.T. 1967 Mmot 04:29:09
80 Halvardsson Fredrik ICA Sjöstaden Running Club 1989 Mmot 04:31:29
81 Oskarsson Tommy Kristinehamn 1964 Mmot 04:31:55
82 Göransson Bengt Falun IK   Mmot 04:32:09
83 Reinhold Fredrik Team Ormsalva 1971 Mmot 04:32:10
84 Holmgren Stefan Töreboda 1966 Mmot 04:33:51
85 Forsström Mikael Runday IF 1961 M50 04:34:24
86 Björkander Emil Göteborg 1977 Mmot 04:35:52
87 Reinholdson Klas Solvikingarna 1962 M50 04:41:04
88 Gustavsson Kurt Hultsfreds LK 1946 M65 04:41:37
89 Nilsson Peter Sundbyberg 1962 M50 04:42:41
90 Lundh Anders Ingen klubb   Mmot 04:42:54
91 Zetterlund Mats Vattudalens LDK 1948 M65 04:44:26
92 Nyberg Per SOK Knallen 1961 M50 04:44:33
93 Svensson Peter IFK Skövde 1957 M55 04:46:39
94 Dalebjörk Peter Team ultrasweden 1965 M50 04:49:23
95 Ramström Jan-Erik Nynäshamn 1960 M50 04:50:15
96 Rødde Bård Lånke IL 1946 M65 04:52:27
97 Englund Tommy Ok Grane 1948 Mmot 04:52:46
98 Bengtsson Lennart Solvikingarna 1942 M70 04:54:41
99 Kristiansson Magnus Lonesome Runners 1972 Mmot 04:58:15
100 Dia Niclas Rolls-Royce IF 1964 M50 04:58:25
101 Johnson Tom Karlskoga 1965 Mmot 05:00:24
102 Torbrand Olof IFK Skövde 1974 M40 05:01:34
103 Linnéusson Gary Run for Ste fun 1980 Mmot 05:03:34
104 Jonsson Lennart Run for Ste fun 1961 M50 05:03:35
105 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden LK 1950 M65 05:05:36
106 Stenfelt Per Ericsson IF 1970 Mmot 05:05:57
107 Stikkelorum Richard Lonesome Runners 1970 M40 05:07:51
108 Bengtsson Kenneth Fagersta södra 1966 M45 05:09:07
109 Bremer Christian halmstad garnisons if 1972 M40 05:10:47
110 Lind Jan-Erik Skövde 1974 Mmot 05:21:49
111 Bengtsson Erik Helsingborg 1992 Mmot 05:25:00
112 Nyberg Hans Team Ultrasweden 1963 M50 05:25:06
113 Sulonen Kari Team Ultrasweden LK 1957 M55 05:26:12
114 Gustavsson Owe LK 42195+ 1956 Mmot 05:31:18
115 Hansson Mattias Uppsala 1970 Mmot 05:32:53
116 Funcke Jan Kungsörs SK 1967 Mmot 05:35:57
117 Dehlin Tomas Örebro AIK 1985 Msen 05:39:33
118 Olausson Lars-Göran Team Blekinge 1952 M60 05:41:19
119 Larsson Nicklas Falköping 1964 Mmot 05:45:59
120 Lindblad Fredrik Ingen klubb   Mmot 05:49:39
121 Söderström Stig Kvarnsedens GoIF FIK 1943 M70 05:58:18
Uppdaterad: 11 MAR 2015 19:31 Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

 

Umara

 

2013_JOGG_600

 

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: This is a mailto link

Se all info