Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2016


Skövde 6-timmars        
2016-03-12          
             
Kvinnor          
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Distans
1 151 Sundberg Sophia Väsby IK 1984 Ksen 78 579
2 129 Smedman Sofia Skövde 1988 Kmot 67 775
3 57 Honek Jennifer IF Linnéa 1985 Ksen 67 742
4 154 Björfelt AnnaKarin Kristinehamns Multisport 1970 K45 64 175
5 153 Norrman Hed Maria Kristinehamns Multisport 1962 K50 62 168
6 135 Åhman Ann-Sofie Norrtälje 1968 Kmot 61 752
7 162 Trollsfjord Anna-Maria SOK Knallen 1972 K40 61 528
8 97 Nilsson Isabelle Prins Borka 1992 Kmot 61 186
9 7 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 K55 60 371
10 139 Nilsson Hanna Solvikingarna 1988 Kmot 60 195
11 86 Lindgren Anna Sok Knallen 1978 Kmot 59 265
12 116 Tobiasson Åsa I2IF Triathlon 1972 Kmot 58 869
13 99 Nilsson Linda Karlstad 1975 Kmot 56 895
14 149 Wolfstam Danijela IF Hagen 1974 K40 56 595
15 64 Johnson Leonora Karlskoga 1995 Ksen 56 421
16 141 Le Loan IFK Skövde   Kmot 56 233
17 73 Kay Sofia LK TV88 1976 K40 56 165
18 3 Amundsson Lisa Kosters Sportklubb 1960 K55 54 578
19 82 Larsson Monica Vårgårda 1964 Kmot 54 195
20 6 Aronsson Nathalie LVSK 1987 Kmot 52 945
21 111 Sundén Therese Lonesome Runners 1977 Kmot 52 669
22 1 Ackerot Maria Kvarnbyns Löparsällskap 1971 K45 52 408
23 13 Bergquist Nathalie IFK Skövde FIK 1993 Kmot 51 798
24 26 Eklöv Åsa OK Södertörn 1972 Kmot 51 054
25 65 Johnson Regina Karlskoga 1968 Kmot 50 685
26 47 Göthe Charlotta LVSK 1968 Kmot 50 614
27 117 Törnqvist Gunilla Syster Stark 1977 Kmot 50 358
28 68 Jonsson Therese Hjo   Kmot 50 194
29 79 Krstanovska Anica Göteborg 1976 K40 49 395
29 125 Samuelsson Anna IFK Skövde FIK 1967 Kmot 49 395
31 37 Galic Gordana Jönköping 1966 Kmot 48 195
32 159 Frisén Pia Lidköpings kommun 1966 Kmot 45 795
33 81 Larsson Maritha Team Ultrasweden 1955 K60 45 541
34 131 Stenfelt Sylvia Mörrum 1970 Kmot 45 113
35 31 Falkek Marika Falkenbergs RR/Vi som springer 1974 K40 44 642
36 96 Nilsson Helena Mölndal 1971 Kmot 43 769
37 143 Magnusson Inger IFK Skövde FIK 1954 K60 43 395
38 109 Sulonen Britt Team Ultrasweden LK 1958 K55 42 270
39 138 Eibring Nina Kristinehamns Multisport 1972 K40 42 195
39 55 Holmgren Gunilla Töreboda 1964 Kmot 42 195
39 128 Skoglund Annette Skövde 1958 Kmot 42 195
42 78 Kopperud Christina LVSK 1963 K50 39 217
43 89 Löv Yvonne Ladies Place 1964 Kmot 37 913
44 32 Fonn Torill Team Ultrasweden 1967 K45 32 595
45 48 Hallin Mona Skövde 1960 K55 25 395
46 88 Lundström Berit IFK Borgholm 1952 K60 21 795
47 22 Difelice Kristina Helsingborg 1971 Kmot 20 595
48 10 Bengtsson Anna Ladies Place 1971 Kmot 16 995
49 145 Nironen Kristina IFK Skövde 1979 Kmot 15 795
50 91 Manning Carina Team Ultrasweden 1961 K55 9 795
50 146 Nironen Tilde IFK Skövde 2003 Kmot 9 795
             
Män            
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Distans
1 133 Välitalo Dan Västerås LK 1971 M40 78 252
2 107 Persson Rasmus Sportson Skövde Multisport 1990 Msen 75 263
3 160 Zantelid Michael Umara Sport Club 1974 M40 73 864
4 50 Hellner Anders Stockholm 1980 M35 72 103
5 21 Diehm Nils IFK Skövde FIK 1978 M35 72 029
6 67 Jonsson Mikael Västerås LK 1966 M50 71 595
7 8 Assarsjö Daniel SOK Knallen 1976 M40 71 430
8 132 Stenqvist Viktor Skövde 1988 Msen 69 699
9 52 Heskestad Per Audun AKS, Norge 1955 M60 69 433
10 93 Markborn Carl-Adam Terrible Tuesdays 1984 M35 68 271
11 155 Levin Alexander Vegan Runners IK 1974 M40 66 915
12 38 Galic Robert Hakarpspojkarna 1965 M50 66 896
13 69 Jönsson Pierre Team ultrasweden 1981 M35 66 339
14 30 Falkek Emil Falkenbregs RR/Vi som springer 1974 M40 65 993
15 17 Brinck Robert Västerås LK 1967 M45 65 186
16 136 Åhman David IF Linnéa 1977 M35 64 389
17 120 Wiktorsson Mikael Smedby runners 1975 Mmot 63 610
18 9 Assarsson Inge LVSK 1967 M45 63 224
19 61 Johannesson Tommy AXA Sports club 1971 M40 62 690
20 16 Bohman Patrik Umara Sportsclub 1979 M35 62 595
21 84 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 M40 62 461
22 123 Roos Henrik Scania Road Runners 1979 M35 61 958
23 140 Frisk Anton OK Skogsmunken 1992 Mmot 61 849
24 90 Malmström Per Team runners high 1985 Mmot 61 584
25 134 Wängberg Jonas Västerås LK 1972 M40 61 471
26 126 Sandegård Anders If Kville 1973 M40 61 407
27 43 Gunne Niklas IFK Mora Friidrottsklubb 1992 M35 60 195
27 148 Wolfstam Zdenko Tibro 1970 Mmot 60 195
29 39 Grahn Torbjörn IK Uven 1966 Mmot 59 115
30 150 Basic Zlatan Tibro 1971 M45 58 994
31 157 Halling Göran Lidköping VSK 1966 M45 57 473
32 35 Fredlund Niklas Team Ultrasweden LK 1965 M50 57 202
33 121 Ringvall Erik Maxi Kristinehamn 1969 Mmot 56 929
34 23 Drufva Jimmy Umara Sports Club 1977 Mmot 56 621
35 75 Kenne Mikael Club Running Sweden 1958 M55 56 220
36 59 Häger Jan OK Södertörn 1964 Mmot 55 008
37 4 Aneskans Namida Team Blekinge LF 1985 Msen 54 229
37 44 Gustavsson Gert Team Blekinge LF 1959 M55 54 229
39 5 Arnoldsson Daniel Lvsk 1974 M40 53 680
40 42 Gullerström Patrik Ingen Klubb 1976 M40 52 995
41 49 Hamsik Csaba Heleneholms IF 1973 Mmot 52 699
42 2 Agnezon Lars Kongahälla AIK 1948 M65 52 442
43 77 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden LK 1950 M65 52 418
44 41 Gulin Johannes Ryssbergets IK 1975 M40 52 333
45 163 Naeslund John Grillstad Raiders 1967 Mmot 52 238
46 20 Dia Niclas Rolls-Royce IF 1964 Mmot 52 212
47 34 Fornemyr Patric Umara Sport Club 1969 Mmot 51 820
48 87 Ljungdahl Daniel Höör 1978 Mmot 51 795
49 12 Bengtsson Stefan Torslanda Älgar 1972 Mmot 51 393
50 112 Swanström Peter Twin Peaks 1957 M55 51 031
51 15 Bohlin Kristofer Örebro AIK 1975 M40 50 909
52 158 Frisén Magnus Swerock 1965 Mmot 50 595
52 94 Miglavs Daniel Alingsås 1975 M40 50 595
54 165 Ahlström Per Sportson Skövde Multisport 1980 M35 49 395
54 103 Olsson Niklas Mölndal 1979 Mmot 49 395
56 27 Engdahl Fredrik Pan Kristianstad 1976 M40 48 664
57 108 Reinholdson Klas Solvikingarna 1962 M50 48 336
58 152 Haglund Per Ekerö Runner 1977 Msen 48 195
59 115 Thool Håkan Friskis&Svettis 1956 Mmot 47 255
60 113 Svensson Peter IFK Skövde 1957 M55 47 021
61 24 Ekdahl Andreas Leo Lonesome Runners 1974 Mmot 47 005
62 80 Köhler Matthias Berber IS 1972 Mmot 46 781
63 85 Lindeskov Hans-Inge Team Ultrasweden LK 1949 M65 46 570
64 130 Stenfelt Per Ericsson IF 1970 Mmot 46 554
65 164 Leijonmarck Mattias Friskis och svettis Skövde 19080 M35 46 283
66 33 Fornemyr Mathias Ingen Klubb 1972 Mmot 45 821
67 168 Alm Thomas Hammarby IF   Mmot 45 795
67 161 Johansson Göran SOK KNallen 1957 M55 45 795
67 98 Nilsson Jörgen Vi som Springer 1950 M65 45 795
70 110 Sulonen Kari Team Ultrasweden LK 1957 M55 43 989
71 40 Grann Patrik Coloseum FC 1969 Mmot 43 395
71 54 Holmén Sven-Gunnar Mariestads AIF 1948 M65 43 395
71 100 Nyberg Hans Team Ultrasweden LK 1963 M50 43 395
71 102 Olsson Folke Ale 90 IK 1947 M65 43 395
71 105 Paraniak Jan Team Skavsåret IF 1950 M65 43 395
76 45 Gustavsson Owe LK 42195+ 1956 Mmot 42 899
77 53 Hidefjäll Anders Västerås LK 1940 Mmot 42 664
78 114 Söderström Stig Kvarnsvedens FIK 1943 M70 42 315
79 147 Aasbö Henrik Rindal IL Norge 1957 Mmot 42 195
79 18 Brodin Johan Team Ultrasweden 1978 M35 42 195
79 167 Eriksson Anders Team Ultrasweden 1973 Mmot 42 195
79 56 Holmgren Stefan Töreboda 1966 Mmot 42 195
79 166 Larsson Andreas Team Ultrasweden 1979 M35 42 195
79 83 Leganger Erlend Ingen Klubb 1963 Mmot 42 195
79 144 Nironen Kaj IFK Skövde 1974 M40 42 195
79 106 Pena Miguel Vi som springer 1985 Mmot 42 195
87 124 Rosèn Fredrik IFK Snoka 1966 Mmot 39 795
88 63 Johansson Lennart Mariestads AIF 1948 M65 38 595
88 66 Johnson Tom Karlskoga 1965 Mmot 38 595
90 14 Bergström Magnus Fysiometrics RC 1965 Mmot 37 395
90 72 Karlsson Niklas Team Ultrasweden 1972 M40 37 395
92 71 Karlsson Mats IFK Skövde FIK 1968 M45 36 195
93 156 Hällbom Zebastian Ingen klubb 2002 Mmot 32 879
94 36 Frost Tomas IFK Skövde 1958 M55 31 395
94 74 Kelloniemi Rikard Halmstad OK 1974 M40 31 395
96 60 Jansson Sven-Inge Mariestad AIF 1950 M65 30 195
97 70 Karlsson Lars Åke AIK 1967 M45 22 995
98 62 Johansson Bosse Mariestads AIF 1948 M65 21 795
98 92 Manning Stefan Team Ultrasweden 1956 M60 21 795
98 119 Wiesler Peter Jalles TC 1955 M60 21 795
101 137 Johansson Lars Skövde 1963 Mmot 20 595
102 142 Johansson Leif IFK Skövde 1942 M70 18 195
Uppdaterad: 2016-03-22 18:10
Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

Ange alt-text här.

2013_JOGG_600

 

Ange alt-text här.

 

SUPPLYSTATION

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Decembergatan 37
41515 Göteborg

Kontakt:
Tel: +46 709 302960
E-post: This is a mailto link

Se all info