Hoppa till sidans innehåll

Marathontider 2016


Marathonresultat under Skövde 6-Timmars      
2016-03-12          
             
Kvinnor            
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 151 Sundberg Sophia Väsby IK 1984 Ksen 03:12:43
2 139 Nilsson Hanna Solvikingarna 1988 Kmot 03:28:39
3 57 Honek Jennifer IF Linnéa 1985 Ksen 03:29:55
4 129 Smedman Sofia Skövde 1988 Kmot 03:37:20
5 154 Björfelt AnnaKarin Kristinehamns Multisport 1970 K45 03:51:35
6 153 Norrman Hed Maria Kristinehamns Multisport 1962 K50 03:52:38
7 162 Trollsfjord Anna-Maria SOK Knallen 1972 K40 03:59:44
8 135 Åhman Ann-Sofie Norrtälje 1968 Kmot 04:01:19
9 97 Nilsson Isabelle Prins Borka 1992 Kmot 04:02:21
10 86 Lindgren Anna Sok Knallen 1978 Kmot 04:05:14
11 7 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 K55 04:07:25
12 116 Tobiasson Åsa I2IF Triathlon 1972 Kmot 04:11:28
13 149 Wolfstam Danijela IF Hagen 1974 K40 04:13:42
14 73 Kay Sofia LK TV88 1976 K40 04:21:38
15 99 Nilsson Linda Karlstad 1975 Kmot 04:22:35
16 138 Eibring Nina Kristinehamns Multisport 1972 K40 04:27:44
17 141 Le Loan IFK Skövde   Kmot 04:28:32
18 125 Samuelsson Anna IFK Skövde FIK 1967 Kmot 04:28:47
19 55 Holmgren Gunilla Töreboda 1964 Kmot 04:28:57
20 64 Johnson Leonora Karlskoga 1995 Ksen 04:29:21
21 82 Larsson Monica Vårgårda 1964 Kmot 04:30:02
22 79 Krstanovska Anica Göteborg 1976 K40 04:34:49
23 3 Amundsson Lisa Kosters Sportklubb 1960 K55 04:35:39
24 6 Aronsson Nathalie LVSK 1987 Kmot 04:42:29
25 26 Eklöv Åsa OK Södertörn 1972 Kmot 04:43:42
26 1 Ackerot Maria Kvarnbyns Löparsällskap 1971 K45 04:46:01
27 128 Skoglund Annette Skövde 1958 Kmot 04:48:59
28 111 Sundén Therese Lonesome Runners 1977 Kmot 04:49:08
29 65 Johnson Regina Karlskoga 1968 Kmot 04:50:24
30 37 Galic Gordana Jönköping 1966 Kmot 04:54:09
31 68 Jonsson Therese Hjo   Kmot 04:54:14
32 13 Bergquist Nathalie IFK Skövde FIK 1993 Kmot 04:54:30
33 143 Magnusson Inger IFK Skövde FIK 1954 K60 04:55:19
34 47 Göthe Charlotta LVSK 1968 Kmot 04:56:03
35 117 Törnqvist Gunilla Syster Stark 1977 Kmot 05:04:46
36 159 Frisén Pia Lidköpings kommun 1966 Kmot 05:19:51
37 131 Stenfelt Sylvia Mörrum 1970 Kmot 05:31:09
38 81 Larsson Maritha Team Ultrasweden 1955 K60 05:31:45
39 31 Falkek Marika Falkenbergs RR/Vi som springer 1974 K40 05:37:22
40 96 Nilsson Helena Mölndal 1971 Kmot 05:47:38
41 109 Sulonen Britt Team Ultrasweden LK 1958 K55 05:59:29
             
Män            
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 144 Nironen Kaj IFK Skövde 1974 M40 02:59:06
2 16 Bohman Patrik Umara Sportsclub 1979 M35 03:04:19
3 160 Zantelid Michael Umara Sport Club 1974 M40 03:12:15
4 133 Välitalo Dan Västerås LK 1971 M40 03:12:43
4 50 Hellner Anders Stockholm 1980 M35 03:12:43
6 67 Jonsson Mikael Västerås LK 1966 M50 03:16:21
7 43 Gunne Niklas IFK Mora Friidrottsklubb 1992 M35 03:17:20
8 132 Stenqvist Viktor Skövde 1988 Msen 03:20:42
9 21 Diehm Nils IFK Skövde FIK 1978 M35 03:21:32
10 107 Persson Rasmus Sportson Skövde Multisport 1990 Msen 03:22:09
11 155 Levin Alexander Vegan Runners IK 1974 M40 03:22:26
12 8 Assarsjö Daniel SOK Knallen 1976 M40 03:22:33
13 30 Falkek Emil Falkenbregs RR/Vi som springer 1974 M40 03:23:59
14 152 Haglund Per Ekerö Runner 1977 Msen 03:25:52
15 166 Larsson Andreas Team Ultrasweden 1979 M35 03:27:01
16 87 Ljungdahl Daniel Höör 1978 Mmot 03:29:31
17 69 Jönsson Pierre Team ultrasweden 1981 M35 03:29:41
18 120 Wiktorsson Mikael Smedby runners 1975 Mmot 03:32:36
19 52 Heskestad Per Audun AKS, Norge 1955 M60 03:35:50
20 42 Gullerström Patrik Ingen Klubb 1976 M40 03:38:25
21 93 Markborn Carl-Adam Terrible Tuesdays 1984 M35 03:39:10
22 38 Galic Robert Hakarpspojkarna 1965 M50 03:39:17
23 106 Pena Miguel Vi som springer 1985 Mmot 03:40:55
24 90 Malmström Per Team runners high 1985 Mmot 03:41:31
25 94 Miglavs Daniel Alingsås 1975 M40 03:41:57
26 136 Åhman David IF Linnéa 1977 M35 03:43:10
27 140 Frisk Anton OK Skogsmunken 1992 Mmot 03:47:59
28 123 Roos Henrik Scania Road Runners 1979 M35 03:49:37
29 61 Johannesson Tommy AXA Sports club 1971 M40 03:51:19
30 27 Engdahl Fredrik Pan Kristianstad 1976 M40 03:51:20
31 167 Eriksson Anders Team Ultrasweden 1973 Mmot 03:53:30
32 17 Brinck Robert Västerås LK 1967 M45 03:55:11
33 134 Wängberg Jonas Västerås LK 1972 M40 03:56:08
34 157 Halling Göran Lidköping VSK 1966 M45 03:56:58
35 148 Wolfstam Zdenko Tibro 1970 Mmot 03:57:40
36 84 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 M40 03:58:28
37 9 Assarsson Inge LVSK 1967 M45 03:58:29
38 126 Sandegård Anders If Kville 1973 M40 03:58:53
39 150 Basic Zlatan Tibro 1971 M45 03:59:17
40 18 Brodin Johan Team Ultrasweden 1978 M35 04:04:37
41 39 Grahn Torbjörn IK Uven 1966 Mmot 04:06:00
42 59 Häger Jan OK Södertörn 1964 Mmot 04:13:59
43 75 Kenne Mikael Club Running Sweden 1958 M55 04:16:18
44 83 Leganger Erlend Ingen Klubb 1963 Mmot 04:18:07
45 121 Ringvall Erik Maxi Kristinehamn 1969 Mmot 04:18:36
46 23 Drufva Jimmy Umara Sports Club 1977 Mmot 04:18:55
47 35 Fredlund Niklas Team Ultrasweden LK 1965 M50 04:21:04
48 34 Fornemyr Patric Umara Sport Club 1969 Mmot 04:21:14
49 56 Holmgren Stefan Töreboda 1966 Mmot 04:21:54
50 44 Gustavsson Gert Team Blekinge LF 1959 M55 04:25:35
50 4 Aneskans Namida Team Blekinge LF 1985 Msen 04:25:35
52 105 Paraniak Jan Team Skavsåret IF 1950 M65 04:27:25
53 5 Arnoldsson Daniel Lvsk 1974 M40 04:27:44
54 168 Alm Thomas Hammarby IF   Mmot 04:27:53
55 112 Swanström Peter Twin Peaks 1957 M55 04:30:56
56 165 Ahlström Per Sportson Skövde Multisport 1980 M35 04:32:07
57 49 Hamsik Csaba Heleneholms IF 1973 Mmot 04:33:37
58 12 Bengtsson Stefan Torslanda Älgar 1972 Mmot 04:37:42
59 40 Grann Patrik Coloseum FC 1969 Mmot 04:40:09
59 163 Naeslund John Grillstad Raiders 1967 Mmot 04:40:09
61 15 Bohlin Kristofer Örebro AIK 1975 M40 04:40:21
62 158 Frisén Magnus Swerock 1965 Mmot 04:42:30
63 2 Agnezon Lars Kongahälla AIK 1948 M65 04:43:49
64 98 Nilsson Jörgen Vi som Springer 1950 M65 04:44:11
65 20 Dia Niclas Rolls-Royce IF 1964 Mmot 04:44:48
66 54 Holmén Sven-Gunnar Mariestads AIF 1948 M65 04:46:04
67 41 Gulin Johannes Ryssbergets IK 1975 M40 04:46:22
68 77 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden LK 1950 M65 04:48:21
69 147 Aasbö Henrik Rindal IL Norge 1957 Mmot 04:52:26
70 164 Leijonmarck Mattias Friskis och svettis Skövde 1980 M35 04:57:02
70 115 Thool Håkan Friskis&Svettis 1956 Mmot 04:57:02
72 108 Reinholdson Klas Solvikingarna 1962 M50 04:57:13
73 103 Olsson Niklas Mölndal 1979 Mmot 04:59:53
74 113 Svensson Peter IFK Skövde 1957 M55 05:02:21
75 102 Olsson Folke Ale 90 IK 1947 M65 05:03:22
76 161 Johansson Göran SOK KNallen 1957 M55 05:06:24
77 85 Lindeskov Hans-Inge Team Ultrasweden LK 1949 M65 05:13:43
78 24 Ekdahl Andreas Leo Lonesome Runners 1974 Mmot 05:14:14
79 100 Nyberg Hans Team Ultrasweden LK 1963 M50 05:16:05
80 130 Stenfelt Per Ericsson IF 1970 Mmot 05:19:52
81 33 Fornemyr Mathias Ingen Klubb 1972 Mmot 05:21:17
82 80 Köhler Matthias Berber IS 1972 Mmot 05:23:23
83 110 Sulonen Kari Team Ultrasweden LK 1957 M55 05:45:29
84 53 Hidefjäll Anders Västerås LK 1940 Mmot 05:52:43
85 45 Gustavsson Owe LK 42195+ 1956 Mmot 05:54:24
86 114 Söderström Stig Kvarnsvedens FIK 1943 M70 05:59:04
Uppdaterad: 22 MAR 2016 18:17 Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

 

Umara

 

2013_JOGG_600

 

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: This is a mailto link

Se all info