Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2017


Resultat Skövde 6-timmars 2017          
2017-03-11            
               
Kvinnor            
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Varv Distans
1 144 Sundberg Sophia Aktivitus Sport Club 1984 Ksen 66 80 099
2 40 Karlsson Lina En av tre 1977 Kmot 58 70 747
3 3 Fredriksson Therese SOK knallen 1986 Ksen 57 69 435
4 128 Trumstedt Magdalena Lerum 1981 Kmot 53 64 755
5 5 Smedman Sofia Träningskonsulten Sports Club 1988 Ksen 53 64 057
6 4 Lindgren Emelie Ale 90 IK 1989 Ksen 53 63 738
7 6 Aideborn Jessica Lonesome Runners 1981 K35 52 62 572
8 21 Åhman Ann-Sofie Norrtälje 1968 K45 52 62 557
9 16 Henriksson Nousiainen Petra Ekerö Runners 1971 K45 51 61 693
10 13 Trollsfjord Anna-Maria Sok-Knallen 1972 K40 50 61 072
11 8 Kay Sofia LK TV88 1976 K40 50 60 527
12 31 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 K55 47 56 979
13 23 Jonåker Kristina IF Linnea 1966 K50 46 56 146
14 10 Le Loan IFK Skövde FIK 1974 K40 46 56 120
15 28 Samuelsson Anna IFK Skövde FIK 1967 K50 46 55 806
16 7 Gottberg Noren Sofia Ekerö runners 1974 K40 46 55 553
17 14 Ackerot Maria Kvarnbyns LS 1971 K45 44 54 092
18 170 Töllborg Elin Team T 1986 Kmot 44 53 839
19 30 Amundsson Lisa Strömstad Löparklubb 1960 K55 44 53 522
20 34 Strid Karin Kristinehamns Multisport 1958 K55 44 53 468
21 9 Lundberg Camilla SOK Knallen 1973 K40 43 52 866
22 17 Nyström Ulrika LK TV88 1969 K45 43 51 897
23 148 Magnusson Inger IFK Skövde FIK 1954 K60 42 50 567
24 26 Larsson Monica Vårgårda 1964 K50 40 48 175
25 18 Pihl Kirsi Tullinge 1971 K45 39 48 109
26 41 Sedvall Coyntha Åtvidaberg 1964 Kmot 39 47 785
27 24 Josefsson Karina SOK Knallen Borås 1965 K50 39 46 979
28 20 Svensson Ann Lonesome Runners 1969 K45 38 46 529
29 15 Eibring Nina Kristinehamn multisport 1972 K45 38 45 980
30 19 Sarheim Olsson Pia Kvillebyns SK 1970 K45 37 45 275
31 29 Ahl Anette IS GÖTA Helsingborg 1962 K55 36 43 391
31 36 Paraniak Barbro Team Skavsåret IF 1956 K60 36 43 391
33 39 Hugoson Berit Kvillebyns SK 1960 Kmot 35 42 421
34 146 Skoglund Annette Skövde 1958 Kmot 35 42 195
35 22 Bergh Giesela Lonesome runners 1963 K50 31 38 157
36 159 Aronsson Wiwi SOK Knallen 1972 Kmot 30 36 215
37 1 Almström Jennie Umara Sports Club 1985 Ksen 29 35 620
38 35 Sulonen Britt Team Ultrasweden 1958 K55 29 35 019
39 27 Nyberg Karin Team Ultra Sweden 1963 K50 28 33 851
40 2 Bonde Josefine IF Linnéa 1978 Ksen 27 33 476
41 11 Lundqvist Sandra Kristinehamn Multisport 1977 K40 27 32 627
42 37 Lundström Berit IFK Borgholm 1952 K65 25 30 235
42 42 Törnquist Karin Drottningholm 1974 Kmot 25 30 235
44 43 Wängberg Madelene Enköping 1973 Kmot 19 23 059
45 164 Lindberg Juliet Kristinehamn 1957 Kmot 17 20 667
               
Män              
Plats Startnr. Namn Klubb Född Klass Varv Distans
1 54 Hellner Anders Stockholm 1980 M35 66 79 637
2 86 Välitalo Dan Västerås LK 1971 M45 65 79 104
3 79 Bengtsson Martin Åhus 1969 M45 61 73 299
4 84 Lindqvist Micael Apladalens LK 1972 M45 59 72 023
5 154 Muir David Göteborg 1975 Mmot 58 70 880
6 151 Stenemo Rasmus Team Settlers 1981 M35 58 70 521
7 77 Andersson Rickard IF Linnéa 1972 M45 58 70 057
8 51 Diehm Nils IFK Skövde FIK 1978 M35 56 68 397
9 71 Pavic Branislav Lonesame runners 1979 M40 56 67 901
10 72 Torbrand Olof IFK Skövde 1974 M40 56 67 817
11 162 Levin Alexander Team Ultra Sweden 1974 M40 55 66 498
12 44 Johansson Daniel LK Gränslöst 1985 Msen 55 66 115
13 55 Hultin Marcus Halmstadtriathleterna 1978 M35 54 65 254
14 52 Ekman Mattias Apladalens Löparklubb 1982 M35 53 64 286
15 105 Heskestad Per Audun Frekhaug løpe- og hostesaftlag 1955 M60 53 63 977
16 76 Wängberg Jonas Västerås LK 1972 M40 52 63 322
17 49 Ahmed Omed Kristinehamn Multisport 1978 M35 52 63 155
18 68 Lund Peter Täby 1975 M40 52 62 902
19 47 Stenqvist Viktor Axa SC 1988 Msen 52 62 860
20 60 Benjaminsson Niklas SOK KNALLEN 1972 M40 52 62 673
21 65 Kauranen Keijo FPoIK Vänersborg 1974 M40 51 61 331
21 153 Gustavsson Anton Ingen klubb 1992 Mmot 51 61 331
23 87 Blom Joel SOK Knallen 1967 M50 50 61 221
24 61 Bohlin Kristofer Uppsala 1975 M40 50 61 082
25 131 Kautsky Peter Degerberga 1957 Mmot 50 60 757
26 56 Larsson Andreas Team Ultrasweden LK 1979 M35 50 60 729
27 116 Steinhoff Jürgen Frekhaug løpe- og hostesaftlag 1952 M65 50 60 510
28 90 Johansson Mathias IK JOGG 1967 M50 50 60 479
29 168 Färnström Henning IK NocOut.se 1982 Msen 50 60 181
30 62 Bramstång Mattias Halmstad Garnisons IF 1975 M40 50 60 149
31 75 Wiktorsson Mikael Smedby runners 1975 M40 49 59 326
32 135 Ohlsson Kent Lifetime runners 1966 Mmot 49 59 305
33 89 Enqvist Roger Eslövs AI 1963 M50 49 59 288
34 46 Stenfors Fredrik Lonesome runners 1989 Msen 49 59 278
35 57 Levin Peter IK Akele 1985 M35 48 58 537
36 82 Kovacs Roger Solvikingarna 1969 M45 48 58 457
37 152 Davidsson Johan Alingsås 1984 Mmot 48 58 208
38 97 Eliasson Kenneth Stockholm LDK 1961 M55 48 58 091
39 96 Christensson Lars IS GÖTA Helsingborg 1962 M55 48 57 743
40 167 Johansson Mattias Lonesome Runners 1981 M35 47 57 592
41 143 Jansson Simon Axa sports club 1992 Msen 47 57 431
42 50 Hansander Marcus Lifetime Runners 1972 Mmot 47 57 027
43 64 Forsman Per SOK Knallen 1973 M40 46 56 279
44 155 Karlsson Robert OK Norrvindarna   Mmot 45 54 501
45 88 Eklund Per Lifetimerunners 1966 M50 45 54 164
46 139 Söderkvist Jan Täby 1960 Mmot 45 54 155
47 99 Karlsson Peter Gråbo 1959 M55 44 53 724
48 66 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 M40 44 53 328
49 111 jansson sven-inge mariestad aif 1950 M65 43 52 861
50 98 Hølleland Geir Frekhaug løpe- og hostesaftlag 1961 M55 43 52 747
51 109 Agnezon Lars Kongahälla AIK 1948 M65 43 52 152
52 95 Rosèn Fredrik IFK SNOKA 1966 M50 43 52 110
53 91 Josefsson Per SOK Knallen Borås 1963 M50 43 52 008
54 171 Waalen Kristian Ingen klubb   Mmot 43 51 992
55 138 Särnbratt Johan Göteborg 1989 Mmot 43 51 963
56 70 Mogren Jan Rydöbruk 1973 M40 43 51 763
56 81 Hedenberg Klas Skövde Triathlon 1968 M45 43 51 763
58 73 Westergren Daniel Växjö 1975 M40 42 51 385
59 94 Reinholdson Klas Solvikingarna 1962 M50 42 51 262
60 134 Nordström Mikael Lidköping 1985 Mmot 42 51 241
61 48 West Oscar Umara Sports Club 1985 Msen 42 51 164
62 92 Lindahl Jonas OK Vivill 1966 M50 42 50 642
63 165 Tietäväinen Sami Mikkelev running club 1978 M35 42 50 591
64 132 Ljung Johan Lonesome Runners 1990 Mmot 42 50 584
65 113 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden LK 1950 M65 41 50 527
66 117 Westrheim Kjell Frekhaug løpe- og hostesaftlag 1950 M65 41 50 503
67 133 Lundqvist Lars Upplands Väsby 1979 Mmot 41 50 482
68 118 Remar Sören Ulricehamns FK 1948 M65 41 50 392
69 106 Jutemar Lasse SOK Knallen 1956 M60 41 50 201
70 145 Klahr Mattias Lonesame runners 1988 Msen 40 49 214
71 127 Hansson Mattias Forsmark IF 1970 Mmot 40 48 179
72 156 Jerkdal Martin LK TV88 1998 Mmot 40 48 175
73 124 Ahlund Krister Lifetimerunners 1999 Mmot 39 48 119
74 125 Dia Niclas Rolls-Royce IF 1964 Mmot 39 48 103
75 126 Fahlström Robert Kumla 1976 Mmot 39 47 673
76 141 Gustavsson Simon Umara Sports Club 1986 Msen 39 46 979
77 160 Fredriksson Mattias Fristad 1985 Mmot 38 46 613
78 100 Svensson Peter IFK Skövde 1957 M60 38 46 027
79 169 Lundgren Niklas Ingen klubb 1985 Mmot 38 45 783
80 136 Ohlsson Tobias Lifetime runners 1999 Mmot 36 44 535
81 93 Nyberg Hans Team Ultra Sweden 1963 M50 36 43 419
82 137 Stegenberg Mats Trollhättan 1954 Mmot 36 43 396
83 53 Hallström Fredric Göteborg 1981 M35 36 43 391
83 147 Basic Zlatan Tibro 1971 Mmot 36 43 391
85 114 Lindeskov Hans-Inge Team Ultrasweden LK 1949 M65 35 43 242
86 103 Sulonen Kari Team Ultrasweden 1957 M55 35 43 010
87 104 Gustavsson Owe Apladalens LK 1956 M60 35 42 636
88 45 Malmström Per Team runners HIGH IF 1985 Msen 35 42 195
88 58 Lindström Tobias Löpakuten 1979 M35 35 42 195
88 74 Wikmark Christer PPL Endurance Team 1975 M40 35 42 195
88 78 Augustsson Pär SOK Knallen 1969 M45 35 42 195
88 83 Kuthy Zoltan Mölnlycke 1969 M45 35 42 195
88 122 Bengtsson Lennart Solvikingarna 1942 M75 35 42 195
88 140 Thool Håkan Friskis&Svettis 1956 Mmot 35 42 195
88 142 Ivarsson Tommy Umara Sports Club 1985 Msen 35 42 195
88 149 Aasbö Henrik Langhus 1957 Mmot 35 42 195
88 157 Widenfors Nils Marcus Stockholmspolisen IF 1976 Mmot 35 42 195
88 161 Kristiansson Magnus LK TV88 1972 M45 35 42 195
99 166 Davidsson Fredrik Vårgårda OK 1970 Mmot 34 40 999
100 121 Söderström Stig Kvarnsvedens FIK 1943 M70 33 40 246
101 67 Lindström Torbjörn LK TV88 1977 M40 33 39 878
102 69 Melin Kent IF Linnéa 1972 M45 31 37 411
102 112 Johansson Lennart Mariestads AIF 1948 M65 31 37 411
104 163 Hällbom Zebastian Team Ultra Sweden 2002 Msen 30 36 766
105 85 Rossel Andreas Barnarps IF 1970 M45 30 36 215
106 63 Eriksson Dan Ingen klubb. 1977 M40 28 34 174
107 102 Olofsson Björn IFK Skövde fik 1960 M55 28 33 823
108 180 Andersson Erik Skövde 1981 Mmot 26 31 431
109 129 Hildingsson Gunnar Friskis&Svettis 1961 Mmot 25 30 235
110 80 Carlsson Mats Umara Sports Club 1970 M45 23 27 843
110 110 Holmèn Sven-Gunnar Mariestads aif 1948 M65 23 27 843
112 123 Hidefjäll Anders Västerås LK 1940 M75 22 26 647
113 108 Wiesler Peter Jalles TC 1956 M60 20 24 255
114 120 Åsberg Stig IFK Nyland 1947 M70 18 21 863
115 150 Smedslund Jonas IF Linnea 1977 Mmot 8 9 903
116 115 Paraniak Jan Team Skavsåret IF 1950 M65 5 6 315
Uppdaterad: 2017-03-14 05:00
Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

Ange alt-text här.

2013_JOGG_600

 

Ange alt-text här.

 

SUPPLYSTATION

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Decembergatan 37
41515 Göteborg

Kontakt:
Tel: +46 709 302960
E-post: This is a mailto link

Se all info