Hoppa till sidans innehåll

Marathontid 2017


Resultat marathonpassering under Skövde 6-timmars 2017      
2017-03-11          
             
Marathontid kvinnor        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 144 Sundberg Sophia Aktivitus Sport Club 1984 Ksen 03:06:41
2 5 Smedman Sofia Träningskonsulten Sports Club 1988 Ksen 03:26:04
3 3 Fredriksson Therese SOK knallen 1986 Ksen 03:29:11
4 40 Karlsson Lina En av tre 1977 Kmot 03:29:38
5 128 Trumstedt Magdalena Lerum 1981 Kmot 03:36:01
6 4 Lindgren Emelie Ale 90 IK 1989 Ksen 03:52:45
7 21 Åhman Ann-Sofie Norrtälje 1968 K45 03:54:09
8 6 Aideborn Jessica Lonesome Runners 1981 K35 03:57:03
9 13 Trollsfjord Anna-Maria Sok-Knallen 1972 K40 03:57:56
10 16 Henriksson Nousiainen Petra Ekerö Runners 1971 K45 04:00:21
11 8 Kay Sofia LK TV88 1976 K40 04:06:57
12 23 Jonåker Kristina IF Linnea 1966 K50 04:15:23
13 17 Nyström Ulrika LK TV88 1969 K45 04:18:09
14 31 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 K55 04:20:54
15 7 Gottberg Noren Sofia Ekerö runners 1974 K40 04:26:12
16 28 Samuelsson Anna IFK Skövde FIK 1967 K50 04:26:42
17 10 Le Loan IFK Skövde FIK 1974 K40 04:28:23
18 26 Larsson Monica Vårgårda 1964 K50 04:29:55
19 170 Töllborg Elin Team T 1986 Kmot 04:35:49
20 34 Strid Karin Kristinehamns Multisport 1958 K55 04:36:01
21 14 Ackerot Maria Kvarnbyns LS 1971 K45 04:38:09
22 30 Amundsson Lisa Strömstad Löparklubb 1960 K55 04:42:19
23 9 Lundberg Camilla SOK Knallen 1973 K40 04:54:53
24 148 Magnusson Inger IFK Skövde FIK 1954 K60 04:55:04
25 24 Josefsson Karina SOK Knallen Borås 1965 K50 04:57:34
26 146 Skoglund Annette Skövde 1958 Kmot 04:58:48
27 18 Pihl Kirsi Tullinge 1971 K45 05:05:43
28 20 Svensson Ann Lonesome Runners 1969 K45 05:12:11
29 41 Sedvall Coyntha Åtvidaberg 1964 Kmot 05:15:56
30 36 Paraniak Barbro Team Skavsåret IF 1956 K60 05:19:27
31 15 Eibring Nina Kristinehamn multisport 1972 K45 05:26:17
32 19 Sarheim Olsson Pia Kvillebyns SK 1970 K45 05:32:09
33 29 Ahl Anette IS GÖTA Helsingborg 1962 K55 05:42:52
34 39 Hugoson Berit Kvillebyns SK 1960 Kmot 05:58:30
             
Marathontid herrar        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 153 Gustavsson Anton Ingen klubb 1992 Mmot 03:01:29
2 86 Välitalo Dan Västerås LK 1971 M45 03:06:40
3 54 Hellner Anders Stockholm 1980 M35 03:06:41
4 84 Lindqvist Micael Apladalens LK 1972 M45 03:11:12
5 79 Bengtsson Martin Åhus 1969 M45 03:21:56
6 154 Muir David Göteborg 1975 Mmot 03:22:58
7 51 Diehm Nils IFK Skövde FIK 1978 M35 03:24:25
8 151 Stenemo Rasmus Team Settlers 1981 M35 03:24:28
9 47 Stenqvist Viktor Axa SC 1988 Msen 03:26:44
10 77 Andersson Rickard IF Linnéa 1972 M45 03:26:58
11 162 Levin Alexander Team Ultra Sweden 1974 M40 03:28:11
12 64 Forsman Per SOK Knallen 1973 M40 03:28:34
13 53 Hallström Fredric Göteborg 1981 M35 03:32:18
14 49 Ahmed Omed Kristinehamn Multisport 1978 M35 03:33:06
15 156 Jerkdal Martin LK TV88 1998 Mmot 03:33:44
16 141 Gustavsson Simon Umara Sports Club 1986 Msen 03:34:58
17 45 Malmström Per Team runners HIGH IF 1985 Msen 03:36:20
18 52 Ekman Mattias Apladalens Löparklubb 1982 M35 03:36:46
19 44 Johansson Daniel LK Gränslöst 1985 Msen 03:40:28
20 71 Pavic Branislav Lonesame runners 1979 M40 03:41:57
21 89 Enqvist Roger Eslövs AI 1963 M50 03:42:44
22 96 Christensson Lars IS GÖTA Helsingborg 1962 M55 03:44:02
23 72 Torbrand Olof IFK Skövde 1974 M40 03:44:19
24 68 Lund Peter Täby 1975 M40 03:46:28
25 65 Kauranen Keijo FPoIK Vänersborg 1974 M40 03:50:23
26 76 Wängberg Jonas Västerås LK 1972 M40 03:51:28
27 157 Widenfors Nils Marcus Stockholmspolisen IF 1976 Mmot 03:52:58
28 55 Hultin Marcus Halmstadtriathleterna 1978 M35 03:53:00
29 56 Larsson Andreas Team Ultrasweden LK 1979 M35 03:53:06
30 62 Bramstång Mattias Halmstad Garnisons IF 1975 M40 03:53:07
31 105 Heskestad Per Audun Frekhaug løpe- og hostesaftlag 1955 M60 03:54:00
32 75 Wiktorsson Mikael Smedby runners 1975 M40 03:55:16
33 60 Benjaminsson Niklas SOK KNALLEN 1972 M40 03:56:25
34 61 Bohlin Kristofer Uppsala 1975 M40 03:56:47
35 87 Blom Joel SOK Knallen 1967 M50 03:57:32
36 90 Johansson Mathias IK JOGG 1967 M50 03:58:14
37 168 Färnström Henning IK NocOut.se 1982 Msen 03:58:23
38 116 Steinhoff Jürgen Frekhaug løpe- og hostesaftlag 1952 M65 03:58:25
39 50 Hansander Marcus Lifetime Runners 1972 Mmot 04:01:49
39 135 Ohlsson Kent Lifetime runners 1966 Mmot 04:01:49
41 58 Lindström Tobias Löpakuten 1979 M35 04:03:00
42 152 Davidsson Johan Alingsås 1984 Mmot 04:05:30
43 82 Kovacs Roger Solvikingarna 1969 M45 04:06:29
44 131 Kautsky Peter Degerberga 1957 Mmot 04:07:28
45 167 Johansson Mattias Lonesome Runners 1981 M35 04:07:50
46 155 Karlsson Robert OK Norrvindarna   Mmot 04:09:41
47 57 Levin Peter IK Akele 1985 M35 04:10:14
48 46 Stenfors Fredrik Lonesome runners 1989 Msen 04:11:02
49 97 Eliasson Kenneth Stockholm LDK 1961 M55 04:15:23
50 147 Basic Zlatan Tibro 1971 Mmot 04:15:27
51 70 Mogren Jan Rydöbruk 1973 M40 04:20:17
52 143 Jansson Simon Axa sports club 1992 Msen 04:21:03
53 111 jansson sven-inge mariestad aif 1950 M65 04:24:12
54 66 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 M40 04:24:22
55 132 Ljung Johan Lonesome Runners 1990 Mmot 04:24:46
56 139 Söderkvist Jan Täby 1960 Mmot 04:27:11
57 169 Lundgren Niklas Ingen klubb 1985 Mmot 04:29:20
58 88 Eklund Per Lifetimerunners 1966 M50 04:29:30
59 74 Wikmark Christer PPL Endurance Team 1975 M40 04:31:18
60 134 Nordström Mikael Lidköping 1985 Mmot 04:33:27
61 99 Karlsson Peter Gråbo 1959 M55 04:33:29
62 138 Särnbratt Johan Göteborg 1989 Mmot 04:33:52
63 73 Westergren Daniel Växjö 1975 M40 04:36:51
64 81 Hedenberg Klas Skövde Triathlon 1968 M45 04:37:16
65 91 Josefsson Per SOK Knallen Borås 1963 M50 04:39:30
66 98 Hølleland Geir Frekhaug løpe- og hostesaftlag 1961 M55 04:42:16
67 161 Kristiansson Magnus LK TV88 1972 M45 04:43:32
68 109 Agnezon Lars Kongahälla AIK 1948 M65 04:44:33
69 165 Tietäväinen Sami Mikkelev running club 1978 M35 04:44:38
70 95 Rosèn Fredrik IFK SNOKA 1966 M50 04:47:45
71 78 Augustsson Pär SOK Knallen 1969 M45 04:49:15
72 171 Waalen Kristian Ingen klubb   Mmot 04:49:23
73 94 Reinholdson Klas Solvikingarna 1962 M50 04:50:09
74 117 Westrheim Kjell Frekhaug løpe- og hostesaftlag 1950 M65 04:51:45
75 48 West Oscar Umara Sports Club 1985 Msen 04:53:47
76 92 Lindahl Jonas OK Vivill 1966 M50 04:54:31
77 122 Bengtsson Lennart Solvikingarna 1942 M75 04:56:57
78 113 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden LK 1950 M65 04:57:04
79 140 Thool Håkan Friskis&Svettis 1956 Mmot 04:58:53
80 149 Aasbö Henrik Langhus 1957 Mmot 04:59:05
81 133 Lundqvist Lars Upplands Väsby 1979 Mmot 04:59:09
82 118 Remar Sören Ulricehamns FK 1948 M65 05:00:35
83 106 Jutemar Lasse SOK Knallen 1956 M60 05:01:44
84 100 Svensson Peter IFK Skövde 1957 M60 05:04:05
85 145 Klahr Mattias Lonesame runners 1988 Msen 05:04:10
86 127 Hansson Mattias Forsmark IF 1970 Mmot 05:06:45
87 124 Ahlund Krister Lifetimerunners 1999 Mmot 05:06:50
88 83 Kuthy Zoltan Mölnlycke 1969 M45 05:07:37
89 125 Dia Niclas Rolls-Royce IF 1964 Mmot 05:08:35
90 126 Fahlström Robert Kumla 1976 Mmot 05:11:18
91 160 Fredriksson Mattias Fristad 1985 Mmot 05:13:03
92 137 Stegenberg Mats Trollhättan 1954 Mmot 05:33:56
93 136 Ohlsson Tobias Lifetime runners 1999 Mmot 05:37:50
94 93 Nyberg Hans Team Ultra Sweden 1963 M50 05:44:35
95 114 Lindeskov Hans-Inge Team Ultrasweden LK 1949 M65 05:48:13
96 142 Ivarsson Tommy Umara Sports Club 1985 Msen 05:51:34
97 103 Sulonen Kari Team Ultrasweden 1957 M55 05:53:47
98 104 Gustavsson Owe Apladalens LK 1956 M60 05:56:17
Uppdaterad: 13 MAR 2017 09:26 Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

 

Umara

 

2013_JOGG_600

 

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: This is a mailto link

Se all info