Hoppa till sidans innehåll

Marathontid 2018


Resultat marathonpassering under Skövde 6-timmars 2018    
2018-03-10          
             
Marathontid Kvinnor        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 174 Smedman Sofia Team Billinge x-trail 1988 Ksen 03:30:38
2 13 Axelsson Gunilla Uppsala LK 1988 Ksen 03:45:52
3 14 Bengtsson Linda Karlstad 1985 Ksen 03:46:13
4 94 Mikkonen Saara IF Linnéa 1987 Ksen 03:46:37
5 99 Nilsson Maria Karlstad 1984 K35 03:49:43
6 187 Bokedal Madeleine Runacademy IF 1987 Ksen 03:51:08
7 52 Honek Jennifer LSG Karlsruhe 1985 Ksen 03:51:26
8 89 Lundqvist Sandra Kristinehamn Multisport 1977 K40 03:53:27
9 179 Fredriksson Therese SOK Knallen 1986 Ksen 04:00:23
10 184 Trollsfjord Anna-Maria SOK Knallen 1972 K45 04:02:56
11 107 Nyström Ulrika LK TV-88 1969 K45 04:09:23
12 124 Sjöberg Diefke Marie Träningsguiden 1978 K40 04:11:06
13 66 Karlsson Maria Grytgöls IK 1979 K35 04:20:48
14 23 Björk Ingrid Stockholm 1959 K55 04:25:01
15 98 Nilsson Isabelle Prins Borka 1992 Kmot 04:26:58
16 173 Nordling Ståhl Helena IFK SKövde FIK 1974 K40 04:30:29
17 116 Persson Veronica Ulricehamn 1990 K35 04:30:34
18 43 Grahn Jennie Axa 1976 K40 04:32:32
19 12 Aspenberg Katarina Gerillalöparna, Stockholm 1973 K45 04:32:37
20 27 Carlsson Carola Träningskonsulten sports club 1962 Kmot 04:35:56
21 11 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 K55 04:37:46
22 42 Gottberg Noren Sofia Mrs 1974 K45 04:41:11
23 2 Ackerot Maria Kvarnbyns Löparsällskap 1971 K45 04:44:18
24 21 Bjärmark Erica Zinkgruvans IF 1970 K45 04:46:08
25 60 Johnson Regina Karlskoga 1968 Kmot 04:46:57
26 67 Kay Sofia LK TV88 1976 K40 04:50:37
27 22 Björk Marita SOK Knallen 1959 K55 04:51:24
28 125 Skoglund Annette Skövde 1958 Kmot 04:51:30
29 82 Lindgren Susanne Åtvidaberg 1962 Kmot 04:53:05
30 117 Pihl Kirsi Tullinge 1971 K45 04:54:07
31 183 Nordin Camilla SOK Knallen 1978 K40 04:55:03
32 7 Amundsson Lisa Strömstad Löparklubb 1960 K55 04:56:35
33 26 Carlgren Hansson Yvonne Sweden runners 1970 K45 04:58:59
34 111 Otto Pernilla Optimal massage & motion 1969 K45 04:59:40
35 186 Bertilsson Caroline Skinnskatteberg 1991 Kmot 05:05:35
36 97 Nilsson Susanne Team Ultrasweden 1963 K50 05:08:03
37 85 Lindvall Mikaela Västerås LK 1981 K35 05:08:23
38 133 Töllborg Elin Team T 1986 Ksen 05:08:46
39 123 Schöttle Jonsson Alexandra Kolbäck 1979 K35 05:10:41
40 38 Eriksson Therese F&S Vänersborg 1982 K35 05:10:48
41 121 Rens Isabella Team Snigel 1989 Kmot 05:12:15
42 51 Hjalmarsson Eva-Lena Lonesome Runners 1975 K40 05:23:48
43 87 Lundin Helene Lonesome Runners 1979 Kmot 05:40:08
44 122 Roos Agneta Scania Road Runners 1976 K40 05:40:34
45 32 Eibring Nina Team Altra 1972 K45 05:42:14
46 110 Olsson Malin Stenungsund 1968 K50 05:43:14
47 17 Berg Anette Järfälla ck 1969 K45 05:44:11
48 112 Paraniak Barbro Team Skavsåret IF 1956 K60 05:47:59
49 10 Andersson Lotta Sweden Runners 1962 K55 05:49:39
50 19 Bergman Heidi Åstorp 1981 Kmot 05:58:58
             
Marathontid Män        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 49 Hellner Anders Ingen klubb 1980 M35 03:06:36
2 83 Lindqvist Micael Apladalens LK 1972 M45 03:17:05
3 93 Melin Kent IF Linnéa 1972 M45 03:17:36
4 8 Anderson Erik Skövde 1981 M35 03:22:45
5 9 Andersson Rickard IF Linnéa 1972 M45 03:24:54
6 61 Jonsson Mikael Västerås LK 1966 M50 03:26:51
7 128 Stenqvist Viktor Billingen X-trail Sportsclub 1988 Msen 03:27:04
8 34 Ekman Mattias Apladalens LK 1982 M35 03:28:19
9 127 Stenemo Rasmus Axa Sports Club 1981 M35 03:29:27
10 172 Håkansson Lizier Christien Karlshamns Triathlon 1973 M45 03:34:17
11 20 Bergman Joakim Söderåsens FK 1977 M40 03:34:18
12 72 Laposa Mikael Ulricehamn 1984 Msen 03:40:09
13 140 Åhman David IF Linnéa 1977 M40 03:43:03
14 36 Enqvist Roger Eslövs AI 1963 M55 03:44:00
15 16 Benjaminsson Niklas SOK KNALLEN 1972 M45 03:46:32
16 47 Hagerskog Gustav Säffle Swimrun 1982 M40 03:48:19
17 4 Ahlin Andreas Kristinehamn Multisport 1980 M35 03:50:15
18 59 Johansson Magnus Scania Road Runners 1974 M40 03:54:50
19 177 Glans Peter Bålsta IK 1966 M50 03:55:49
20 24 Bramstång Mattias Halmstad Garnisons IF 1975 M40 03:57:04
21 58 Johansson Mathias Ingen klubb 1967 M50 03:58:02
22 95 Molin Johan LK TV88 1979 M35 04:04:28
23 185 Basic Zlatan Tibro 1971 M45 04:06:02
24 166 Westerberg Niclas Team nicwe sports 1985 Mmot 04:07:11
25 39 Farrants George IK Akele 1957 M60 04:15:56
26 115 Persson Björn Tidaholm 1986 Mmot 04:16:06
27 108 Ohlsson Kent Lifetime runners 1966 Mmot 04:17:29
28 170 Svensson Henrik Hjo 1989 Msen 04:18:15
29 64 Karlsson Leif Solvikingarna 1963 M55 04:20:17
30 48 Hansander Marcus Team Ultrasweden LK 1972 M45 04:21:44
31 178 Orrbén Patrik Mikkeller Running Club Skarabo 1970 M45 04:22:08
32 25 Brinck Robert Västerås LK 1967 M50 04:22:44
33 65 Karlsson Mats IFK Skövde FIK 1968 M50 04:23:05
34 1 Ackerot Hans Kvarnbyns Löparsällskap 1963 M55 04:26:22
35 78 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 M40 04:26:59
36 141 Åsberg Stig IK Nyland 1947 M70 04:31:07
37 71 Kristiansson Magnus LK TV88 1972 M45 04:33:36
38 131 Söderkvist Jan Täby 1960 Mmot 04:36:59
39 90 Lundqvist Lars Upplands Väsby 1979 Mmot 04:42:19
40 118 Ramström Jan-Erik Stockholm Långdistans Klubb 1960 M55 04:42:27
41 62 Josefsson Per SOK Knallen Borås 1963 M55 04:43:01
42 53 Hultgren Eddy Team Blekinge 1959 M55 04:43:09
43 181 Avedal Karl Runacademy IF 1976 M40 04:43:14
44 175 Eklund Per Gjerdrum IL 1966 M50 04:45:40
45 57 Jelander Anders Södersåsens FK 1964 M50 04:47:31
46 113 Paraniak Jan Team Skavsåret IF 1950 M65 04:47:32
47 29 Celander Erik Berber IS 1985 Msen 04:49:51
48 55 Hörnqvist Tomas IFK Hammarö 1969 M45 04:50:37
49 134 Waalen Kristian Spiridon LL/FHI ultra 1949 M65 04:50:54
50 63 Jutemar Lasse SOK Knallen 1956 M60 04:51:12
51 120 Remar Sören Ulricehamns FK 1948 M70 04:52:28
52 50 Hernwall Patrik Stockholm Gerillalöpare 1966 M50 04:53:35
53 104 Nordangård Markus Apladalens LK 1975 Mmot 04:56:13
54 176 Ullgren Tony Lonesome Runners   Mmot 04:58:37
55 102 Nilsson Jörgen Vi som springer 1950 M65 04:59:17
56 74 Larsson Christian 3 City Triathlon 1964 M50 05:01:37
57 3 Agnezon Lars Kongahälla AIK 1948 M70 05:02:49
58 188 Johnson Tom Karlskoga 1965 Mmot 05:02:50
59 86 Linusson Anders Apladalens LK 1974 Mmot 05:05:02
60 46 Gustavsson Kurt Hultsfreds LK 1946 M70 05:05:17
61 167 Nilsson Magnus Alingsås 1968 Mmot 05:06:01
62 69 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden LLK 1950 M65 05:06:27
63 126 Skoog Lennart Stenungsunds OK 1946 M70 05:07:46
64 31 Dia Niclas Rolls-Royce IF 1964 Mmot 05:10:15
65 33 Eklund Gustav Gyllene taxens LK 1986 Mmot 05:11:23
66 114 Persson Carl DSV IF 1958 Mmot 05:11:42
67 79 Lind Jan Erik Skövde 1974 Mmot 05:21:17
68 56 Jansson Hans Eskilstuna 1957 Mmot 05:25:54
69 139 Vikberg Peter Järfälla ck 1968 M45 05:26:52
70 165 Klahr Mattias Lonesome runners 1988 Msen 05:29:08
71 130 Svensson Peter IFK Skövde 1957 M60 05:34:55
72 106 Nyberg Hans Team Ultrasweden 1963 M55 05:34:56
73 81 Lindeskov Hans-Inge Team Ultrasweden LK 1949 M65 05:36:06
74 80 Lindblom Lars Vegan runners 1961 Mmot 05:47:00
75 109 Olausson Lars-Göran Team Blekinge 1952 M65 05:55:15

 

Umara

 

2013_JOGG_600

 

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: This is a mailto link

Se all info