Hoppa till sidans innehåll

Marathon 2019


Resultat marathonpassering under Skövde   6-timmars 2019      
2019-03-09          
             
Marathon   Kvinnor        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 169 Smedman Sofia Billingen X-trail SC 1988 Ksen 03:19:29
2 63 Karlsson Lina En av tre 1977 K40 03:24:21
3 174 Hurtig Petra Ingen klubb 1979 Kmot 03:27:08
4 7 Andersson Erica Ingen klubb 1990 Ksen 03:33:02
5 73 Lindgren Emelie THE OCR GYM 1989 Ksen 03:36:08
6 183 Manvik Helle Romerike Ultralöperklubb 1976 K40 03:46:44
7 102 Persson Josefina Ingen klubb 1989 Kmot 03:54:14
8 41 Fredriksson Therese SOK Knallen 1986 Ksen 03:57:11
9 80 Lundqvist Sandra Hälle IF 1977 K40 03:59:24
10 111 Samuelsson Anna IFK Skövde FIK 1967 K50 04:00:29
11 162 Möller Ulrika Lonesome Runners 1963 K55 04:00:59
12 93 Nyström Ulrika LK TV88 1969 K50 04:10:04
13 124 Trollsfjord Anna-Maria Sok-knallen 1972 K45 04:13:10
14 39 Fogarasiné Veres Krisztina Ingen klubb 1983 K35 04:14:07
15 20 Bovin Viktoria Ingen klubb 1977 K40 04:15:32
16 42 Grahn Jennie Karlskoga friidrott 1976 K40 04:15:35
17 11 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 K55 04:19:34
18 87 Nilsson Isabelle Prins Borka 1992 Kmot 04:26:35
19 64 Kay Sofia LK TV88 1976 K40 04:38:28
20 132 Åhsberg Elin Ingen klubb 1980 K35 04:39:18
21 24 Carlsson Carola Träningskonsulten sports club 1962 Kmot 04:42:55
22 22 Brandt Torunn Paulsen SK Rye 1962 K55 04:43:07
23 10 Arnoldsson Annika Färjestadens Motion IF / Sweden Runners 1970 K45 04:46:31
24 49 Hedlin Siw Axa Sport club 1968 Kmot 04:52:39
25 2 Ackerot Maria Kvarnbyns LS 1971 K45 04:55:03
26 107 Pihl Kirsi Team Powerwoman 1971 K45 05:01:03
27 161 Skoglund Anette Skövde 1958 Kmot 05:06:29
28 98 Pansar Carolina SOK Knallen 1984 K35 05:12:55
29 4 Ahl Anette IS Göta 1962 K55 05:13:14
30 110 Rens Isabella Team Snigel 1989 Kmot 05:16:37
31 53 Höglund Theresia Lonesome Runners 1978 Kmot 05:33:46
32 112 Sandberg Helen Lidköpings VSK 1968 K50 05:46:09
33 164 Larsson Petra Ingen klubb 1975 Kmot 05:49:34
             
Marathon   Män        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 50 Hellner Anders Bromma IF 1980 M35 03:06:33
1 129 Välitalo Dan Västerås LK 1971 M45 03:06:33
3 82 Martinsson Joacim Växjö löparklubb 1972 M45 03:08:07
4 33 Ekman Mattias Apladalens LK 1982 M35 03:13:38
5 114 Snellman Josef Kristinehamn Multisport 1984 M35 03:15:52
6 85 Melin Kent IF Linnéa 1972 M45 03:17:40
7 76 Lindqvist Micael Apladalens LK 1972 M45 03:17:58
8 91 Assarsjö Daniel SOK Knallen 1976 M40 03:20:05
9 168 Stenqvist Viktor Billingen X-trail SC 1988 Msen 03:22:50
10 101 Pena Miguel Vi som springer 1985 Msen 03:23:33
11 181 Laposa Mikael Ulricehamn 1984 Mmot 03:24:46
12 26 Carlsson Tommy LK TV88 1967 M50 03:39:29
13 59 Johansson Mathias IK Jogg, Umara sports club 1967 M50 03:40:46
14 61 Johansson Per-Erik IF Kville 1963 M55 03:46:02
15 78 Lorentzon Michael Twin Peaks Triathlon 1974 M45 03:47:47
16 170 Bergh Magnus Heleneholms IF 1949 M70 03:49:31
17 46 Hamm Andreas Ingen klubb 1988 Mmot 03:50:56
18 79 Lundgren Niklas Växjö 1985 M35 03:51:12
19 103 Persson Mikael IFK Nora 1967 M50 03:52:07
20 51 Heskestad Per Audun FIKL AKS, Norge 1955 M60 03:53:51
21 187 Lidén Henrik Vara 1969 Mmot 03:56:16
22 12 Assarsson Inge Lidköpings VSK 1967 M50 03:56:28
23 182 Wallentin Stenis OK Kroppefjäll 1963 M55 03:58:15
24 8 Andersson Erik AXA sportsclub 1981 M35 03:58:29
25 77 Ljung Johan Ingen klubb 1990 Mmot 04:00:35
26 45 Hagfjäll Fredrik Lonesome runners 1989 Mmot 04:05:09
27 47 Hansander Marcus Team Ultrasweden LK 1972 M45 04:05:14
28 120 Svensson Christer Växjö AIS 1969 M50 04:07:59
29 89 Nilsson Mats Kvänum 1965 Mmot 04:08:07
30 171 Westerberg Niclas Projektengagemang IF 1985 Mmot 04:08:08
31 36 Ericsson Michael Sweden Runners 1968 M50 04:09:56
32 126 Wennerfors Olof Rensättra Runners 1969 M50 04:11:17
33 17 Blom Joel SOK Knallen 1967 M50 04:13:39
34 16 Basic Zlatan Ingen klubb 1971 Mmot 04:14:02
35 15 Bakke Svein-Erik SK Rye 1967 M50 04:15:44
36 185 Clemensson Martin Telia IF 1970 M45 04:17:18
37 38 Fogarasi László Ingen klubb 1982 M35 04:19:29
38 130 Wängberg Jonas Västerås LK 1972 M45 04:19:38
39 108 Ramström Jan-Erik Stockholm Långdistans klubb 1960 M55 04:20:55
40 190 Larsson Andreas Team Ultrasweden LK 1979 M40 04:22:44
41 104 Persson Rickard IFK Skövde FIK 1975 M40 04:24:15
42 96 Olsson Kent Lifetime runners 1966 Mmot 04:24:54
43 70 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 M40 04:26:58
44 100 Paraniak Jan Team Skavsåret IF 1950 M65 04:27:36
45 133 Åsberg Stig IFK Nyland 1947 M70 04:30:57
46 105 Pettersson Fredrik Länsförsäkringar IF 1969 Mmot 04:33:13
47 60 Johansson Mikael Mariestads AIF 1972 M45 04:33:35
48 176 Kjellström Tobias IF Hagen 1987 Msen 04:34:35
49 29 Dahlgren Thomas Runneby runners LK 1969 M50 04:38:13
50 116 Strömberg Christian IKHP 1959 M60 04:38:41
51 56 Jansson Sven-Inge Mariestads AIF 1950 M65 04:38:43
52 186 Göransson Bengt Falu IK 1960 M55 04:40:06
53 92 Nordström Mikael Ingen klubb 1985 Mmot 04:42:21
54 65 Klahr Mattias Lonesome Runners 1988 Mmot 04:43:01
55 97 Olsson Stefan Ingen klubb 1965 Mmot 04:47:20
56 88 Nilsson Jörgen Umara Sports Club 1950 M65 04:50:44
57 72 Lindgren Bengt Vallentuna FK 1947 M70 04:54:38
58 1 Aasbø Henrik Rindal IL 1957 Mmot 04:56:01
59 3 Agnezon Lars Kongahälla AIK 1948 M70 05:03:18
60 31 Dia Niclas SOK Knallen 1964 M50 05:03:56
61 21 Brandqvist Martin Madängsholm 1971 M45 05:04:16
62 109 Remar Sören Ulricehamns FK 1948 M70 05:06:15
63 44 Gustavsson Kurt Ingen klubb 1946 M70 05:07:34
64 14 Backström Daniel LK TV88 1976 M40 05:09:37
65 27 Christensson Lars IS Göta 1962 M55 05:13:14
66 66 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden 1950 M65 05:16:04
67 113 Skoog Lennart Stenungsunds OK 1946 M70 05:16:13
68 118 Sulonen Kari Team Ultrasweden 1957 M60 05:17:47
69 54 Hörnqvist Tomas LK TV88 1969 M50 05:20:15
70 71 Lindeskov Hans-Inge Team Ultrasweden LK 1949 M70 05:24:53
71 34 Eliasson Magnus Alingsås Triathlonklubb 1974 M45 05:25:22
72 121 Svensson Peter IFK Skövde 1957 M60 05:29:17
73 13 Axelsson Mathias Tibro AIK FIK 1972 M45 05:31:57
74 188 Tietäväinen Sami Mikkeller running club 1978 Mmot 05:37:05
75 75 Lindhult Johan Ingen klubb 1967 Mmot 05:37:45
76 67 Kristiansson Magnus LK TV88 1972 M45 05:41:03
77 62 Jutemar Lasse SOK Knallen 1956 M60 05:44:11
78 52 Hågestad Kjell Färjestadens Motions IF 1944 M75 05:45:03
79 68 Lake Gustav Ingen klubb 1975 Mmot 05:46:49
80 184 Hermansson Stefan Friskis Vänersborg 1969 M50 05:46:56
Uppdaterad: 13 MAR 2019 18:52 Skribent: Peter Eriksson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: This is a mailto link

Se all info