Hoppa till sidans innehåll

Tider på marathon, 50k, 100k


Marathontid för 6 timmars löparna        
Plats Startnr. Namn Klubb Klass Född Tid
1 112 Gunne Niklas IFK Mora Msen 1992 3:15:33
2 58 Rönnby Karl Enhörna IF Msen 1991 3:20:07
3 76 Larsson Leif Rånäs 4H M55 1956 3:28:43
4 53 Baumer Arno Germany Mmot 1987 3:58:09
5 52 Thieme  Mikael Team Ultrasweden M35 1973 3:59:44
6 78 Andersson Hans Västerås löparklubb M45 1967 3:59:47
7 62 Nielsen Filip Knäkerbröhult IF Mmot 1980 4:06:49
8 64 Franzen Leif Nyköpings runners M65 1946 4:09:53
9 61 René Maria Solvikingarna K50 1962 4:20:12
10 60 Tryggvesson Ted Team Ultrasweden M60 1950 4:20:30
11 67 Mikkonen Saara IF Linnea Ksen 1987 4:21:20
12 57 Holmbro Emma Runday IF K35 1977 4:26:04
13 71 Karlsson Per Anders OK Klyftamo M45 1964 4:31:24
14 68 Claesson Leif Gudhems IF M55 1959 4:31:35
15 79 Hultman Lisa Team Hultman Kmot 1989 4:34:20
16 81 Kay Sofia Vänersborgs SK K35 1976 4:36:17
17 77 Dahllöf Åke Stockholm M40 1971 4:42:31
18 120 Holtet Johanna OK Tyr Ksen 1984 4:42:38
19 66 Carlsson Carola IK Albion Kmot 1962 4:43:25
20 54 Hultman Joel Team Hultman Mmot 1985 4:48:47
21 124 Larsson Andreas Vi som springer Msen 1979 4:50:01
22 80 Holmgren Stefan Töreboda Mmot 1966 4:54:59
23 50 Gustavsson Owe IK Vista M55 1956 4:58:48
24 59 Karlgren  Ann-Christine LVSK Kmot 1964 5:01:29
25 75 Larsson Maritha Team Ultrasweden K55 1955 5:04:22
26 49 Andersson Johan Örebro Mmot 1973 5:09:41
27 119 Schussler Marnix Sunne LK M55 1957 5:22:41
28 82 Franzen Gunilla Nyköpings runners K65 1944 5:26:50
29 51 Ottosson Annika LVSK Kmot 1964 5:28:06
30 65 Haldén Jan Vi som springer Mmot 1954 5:34:14
31 56 Hultman Mats Team Hultman Mmot 1960 5:39:43
32 83 Tallqvist Bertil Friskis & Svettis MarkM M60 1952 5:53:37
33 74 Trygg  Maria Skövde Kmot 1977 5:59:08
             
Mellantid på 50 kilometer för 100k, 6-, 12-, 24-, 48-timmarslöparna    
Plats Startnr Namn Klubb Klass Född Tid
1 112 Gunne Niklas IFK Mora Msen 1992 03:54:04
2 101 Sundberg Sophia Väsby IK Ksen   03:55:06
3 58 Rönnby Karl Enhörna IF Msen 1991 03:58:50
4 76 Larsson Leif Rånäs 4H M55 1956 04:08:21
5 15 Kouros Yiannis Grekland M55 1956 04:14:25
6 37 Nygård Ragnar GOIF M45 1967 04:37:19
7 52 Thieme  Mikael Team Ultrasweden M35 1973 04:46:08
8 53 Baumer Arno Germany Mmot 1987 04:48:33
9 62 Nielsen Filip Knäkerbröhult IF Mmot 1980 04:52:05
10 7 Christoffersen Lars T.I.F Danmark Mmot   04:53:51
11 99 Välitalo Dan Pajalan Pixi Pojat M40 1971 04:59:03
12 113 Dahl Johan Nerikes Brandkår Msen 1982 04:59:53
13 102 Kilander Johan IK Ramene M35 1975 05:01:46
14 27 Byrén Hasse IF Spartacus M45 1965 05:02:18
15 31 Johansson Pernilla Ulricehamns FK K40 1971 05:03:26
16 111 Norberg Patrik Ingen klubb Mmot   05:03:44
17 114 Steene Johan Team Teqnion M35   05:04:24
18 92 Johansson Per Västerås löparklubb M45 1965 05:05:39
19 67 Mikkonen Saara IF Linnea Ksen 1987 05:06:55
20 22 Lindqvist Tom Finnish Marathon Runners M35 1976 05:07:48
21 39 Westberg Staffan Vattudalens LDK M50 1960 05:08:37
22 61 René Maria Solvikingarna K50 1962 05:10:28
23 64 Franzen Leif Nyköpings runners M65 1946 05:11:12
24 28 Lindström Tobias IF Göta Msen 1979 05:11:36
25 44 Tuveson Andreas Tuve united Gävle M35 1974 05:13:21
26 32 Engdahl Fredrik Ryssbergets IK M35 1976 05:15:49
27 9 Vang Hansen René Team keep Running Danmark M50 1962 05:15:54
28 60 Tryggvesson Ted Team Ultrasweden M60 1950 05:16:49
29 4 Ramström Jan Erik Stockholms långdistans klubb M50 1960 05:19:19
30 78 Andersson Hans Västerås löparklubb M45 1967 05:23:44
31 42 Taskinen Esa Endurance Finland M40 1968 05:23:47
32 10 Buzzolan  Corrado Runner Team Zane M45 1964 05:24:00
33 81 Kay Sofia Vänersborgs SK K35 1976 05:26:48
34 34 Svensson Emil Wilska Msen 1986 05:27:38
35 57 Holmbro Emma Runday IF K35 1977 05:28:36
36 36 Frid Thomas Stocksäters IF M35 1973 05:30:08
37 95 Fonn Torill Team Ultrasweden K45 1967 05:32:37
38 71 Karlsson Per Anders OK Klyftamo M45 1964 05:34:08
39 88 Hansen May Britt Danmark K50 1962 05:34:39
40 68 Claesson Leif Gudhems IF M55 1959 05:36:45
41 79 Hultman Lisa Team Hultman Kmot 1989 05:36:58
42 100 Sundliden Viktor Skövde Kommun/NSE Mmot   05:37:12
43 66 Carlsson Carola IK Albion Kmot 1962 05:40:49
44 14 RaSor Raarup Sören Danmark Mmot   05:42:21
45 30 Gulin Johannes Ingen klubb Mmot 1975 05:42:27
46 35 Jones Garfield Islwyn Running Club M55 1956 05:49:55
47 77 Dahllöf Åke Stockholm M40 1971 05:49:59
48 16 Sichel William Orkney AC, Scotland M55 1953 05:50:11
49 120 Holtet Johanna OK Tyr Ksen 1984 05:51:07
50 124 Larsson Andreas Vi som springer Msen 1979 05:51:40
51 23 Axelsson PerOla Hammarbyklanen Mmot 1963 05:52:05
52 80 Holmgren Stefan Töreboda Mmot 1966 05:52:50
53 54 Hultman Joel Team Hultman Mmot 1985 05:53:20
54 115 Lavestedt Stefan Nerikes Brandkår M35   05:54:24
55 59 Karlgren  Ann-Christine LVSK Kmot 1964 05:55:38
56 2 Samuelsson  Stefan the gax ultramarathons Mmot 1972 05:58:40
57 12 Lesueur Jacky France M50 1961 05:59:58
58 43 Tuveson Tobias Tuve united Mmot   06:05:29
59 41 Sandberg Helen Lidköpings VSK K40 1968 06:06:28
60 97 Torbrand Olof Kalmar FF M35 1974 06:16:49
61 98 Nilsson Peter Ingen klubb Mmot 1962 06:21:14
62 5 Girard Serge France M55 1953 06:26:32
63 8 Andersen Zingo IK Jogg M35 1974 06:27:15
64 94 Persson Arne Team Ultrasweden M55 1955 06:37:44
65 13 Viberg Jan Olof Högalpina silverfiskar Mmot 1972 06:37:52
66 21 Rasmussen Morten Köpenhamn Msen 1986 06:39:25
67 17 Swärdh Tommy Vi som springer M55 1957 06:41:37
68 3 Olsson Stefan Team Ultrasweden M45 1965 06:41:49
69 96 Blücher David HSB Mölndal M40 1971 06:42:16
70 24 Eriksson  Ulf Felingsbro AIK M35 1975 06:47:43
71 38 Larsson Björn Nerikes Brandkår M45 1965 06:51:28
72 116 Skoglund Kjell-Ove Strands IF M70 1941 06:53:01
73 6 Thieme Rune Trelleborg Mmot 1974 07:01:26
74 90 Lindeskov Hans-Inge Team Ultrasweden M60 1949 07:22:05
75 19 Almqvist Lars IFK Helsingborg M60 1951 07:22:13
76 11 Sulonen Kari SLK Oxelösund M55 1957 07:24:56
77 33 Mpili Linda Spånga Ksen 1984 07:25:43
78 29 Sulonen Britt SLK Oxelösund K50 1958 08:55:10
79 89 Persson Gerd Team Ultrasweden K55 1957 10:41:33
80 40 Ursfält Hasse Ursfälts IF Mmot 1951 16:47:56
81 118 Nyström K-G Vi som springer Mmot   20:49:06
             
Mellantid på 100 kilometer för 12-, 24-, 48-timmarslöparna samt sluttid för 100 kilometerslöparna
Plats Startnr. Namn Klubb Klass Född Tid
1 101 Sundberg Sophia Väsby IK Ksen   8:15:47
2 15 Kouros Yiannis Grekland M55 1956 09:04:07
3 7 Christoffersen Lars T.I.F Danmark Mmot   09:55:34
4 113 Dahl Johan Nerikes Brandkår Msen 1982 10:13:46
5 99 Välitalo Dan Pajalan Pixi Pojat M40 1971 10:17:16
6 27 Byrén Hasse IF Spartacus M45 1965 10:19:00
7 114 Steene Johan Team Teqnion M35   10:41:44
8 102 Kilander Johan IK Ramene M35 1975 10:43:19
9 31 Johansson Pernilla Ulricehamns FK K40 1971 10:50:05
10 111 Norberg Patrik Ingen klubb Mmot   10:54:18
11 22 Lindqvist Tom Finnish Marathon Runners M35 1976 11:08:09
12 39 Westberg Staffan Vattudalens LDK M50 1960 11:10:51
13 92 Johansson Per Västerås löparklubb M45 1965 11:13:28
14 4 Ramström Jan Erik Stockholms långdistans klubb M50 1960 11:22:47
15 9 Vang Hansen René Team keep Running Danmark M50 1962 11:23:31
16 28 Lindström Tobias IF Göta Msen 1979 11:31:50
17 42 Taskinen Esa Endurance Finland M40 1968 11:35:01
18 97 Torbrand Olof Kalmar FF M35 1974 11:40:28
19 32 Engdahl Fredrik Ryssbergets IK M35 1976 11:55:00
20 10 Buzzolan  Corrado Runner Team Zane M45 1964 12:04:24
21 23 Axelsson PerOla Hammarbyklanen Mmot 1963 12:14:37
22 36 Frid Thomas Stocksäters IF M35 1973 12:35:53
23 16 Sichel William Orkney AC, Scotland M55 1953 12:36:34
24 44 Tuveson Andreas Tuve united Gävle M35 1974 12:39:32
25 41 Sandberg Helen Lidköpings VSK K40 1968 12:59:51
26 30 Gulin Johannes Ingen klubb Mmot 1975 13:10:09
27 34 Svensson Emil Wilska Msen 1986 13:20:38
28 100 Sundliden Viktor Skövde Kommun/NSE Mmot   13:23:29
29 35 Jones Garfield Islwyn Running Club M55 1956 13:31:00
30 2 Samuelsson  Stefan the gax ultramarathons Mmot 1972 13:34:45
31 5 Girard Serge France M55 1953 13:51:57
32 8 Andersen Zingo IK Jogg M35 1974 14:22:41
33 3 Olsson Stefan Team Ultrasweden M45 1965 14:35:12
34 13 Viberg Jan Olof Högalpina silverfiskar Mmot 1972 14:37:01
35 14 RaSor Raarup Sören Danmark Mmot   15:20:04
36 43 Tuveson Tobias Tuve united Mmot   15:21:24
37 115 Lavestedt Stefan Nerikes Brandkår M35   15:27:46
38 17 Swärdh Tommy Vi som springer M55 1957 15:45:05
39 38 Larsson Björn Nerikes Brandkår M45 1965 18:17:53
40 12 Lesueur Jacky France M50 1961 18:48:36
41 24 Eriksson  Ulf Felingsbro AIK M35 1975 20:54:25
42 21 Rasmussen Morten Köpenhamn Msen 1986 21:07:21
43 33 Mpili Linda Spånga Ksen 1984 21:32:26
44 11 Sulonen Kari SLK Oxelösund M55 1957 23:08:50
45 29 Sulonen Britt SLK Oxelösund K50 1958 23:36:39
46 19 Almqvist Lars IFK Helsingborg M60 1951 23:38:19
47 118 Nyström K-G Vi som springer Mmot   44:10:55
Uppdaterad: 26 AUG 2012 16:59 Skribent: Peter Eriksson

Umara

 

2013_JOGG_600

 

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: hartikainen.reima@gm...

Se all info