Hoppa till sidans innehåll

Marathon, 100k, 100miles


Delresultat under Skövde Ultrafestival 2020      
2020-07-25--2020-07-26        
             
Marathon Kvinnor för 6-timmarslöparna        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 72 Johanson Annika Sweden Runners IF 1969 K50 04:13:44
2 41 Pettersson Cecilia Ingen klubb   Kmot 04:32:45
3 69 Hallqvist Ann SOK Knallen 1966 K50 04:46:47
4 75 Kay Sofia LK TV88 1976 K40 04:47:01
5 65 Eriksson axelsson Sandra Norrvirdarna 1975 K45 04:49:29
6 71 Hansen Viveca VCR 1968 Kmot 04:56:17
             
Marathon Män för 6-timmarslöparna        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 68 Gustafsson Viktor Lonesome Runners 1983 M35 03:07:30
2 33 Johansson Patric Ingen klubb 1985 Mmot 03:48:28
3 62 Basic Zlatan Nobina 1971 M45 03:50:06
4 79 Linder Daniel Örebro 1978 Mmot 03:50:46
5 80 Ljung Johan Ingen klubb 1990 Mmot 04:02:38
6 74 Karlsson Robert OK Norrvirdarna 1981 M35 04:04:10
7 44 Tigér Johan Team Ultrasweden LK 1978 M40 04:07:19
8 84 Svensson Jonas Örebro AIK 1978 M40 04:10:10
9 63 Bilgec Marcus Ingen klubb 1991 Mmot 04:13:31
10 35 Karlsson Leif Solvikingarna 1963 M55 04:22:33
11 73 Johansson Lars-Åke SOLVIKINGARNA 1970 M50 04:22:59
12 77 Krok Anders SOK Knallen 1963 M55 04:24:07
13 83 Stenfors Fredrik Ingen klubb 1989 Mmot 04:24:54
14 76 Kristiansson Magnus LK TV88 1972 M45 04:47:01
15 85 Svensson Mikael Skövde Triathlon klubb 1984 M35 04:47:32
16 38 Nilsson Bengt Ingen klubb   Mmot 04:54:18
17 40 Paraniak Jan Team Skavsåret IF 1950 M70 05:22:25
18 32 Fredlund Niklas Team Ultrasweden LK 1965 M55 05:32:04
19 70 Hansen Joakim VCR 1968 Mmot 05:32:51
20 37 Köhler Matthias  LK TV88 1972 M45 05:48:29
21 43 Svensson Peter IFK Skövde 1957 M60 05:54:26
22 34 Jutemar Lasse Ingen klubb 1956 M60 05:55:33
             
100 kilometer Kvinnor för 12-timmarslöparna      
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 50 Gustafsson Maria SOK knallen 1977 K40 11:41:23
             
100 kilometer Män för 12-timmarslöparna        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 59 Svensson Christer Växjö AIS 1969 M50 10:04:30
2 61 Wängberg Jonas Västerås LK 1972 M45 11:22:53
             
100-miles Kvinnor för 24-timmarslöparna        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 28 Svärd Jessica Umara sportsclub 1981 K35 16:17:29
2 15 Lindström Sara IS Göta 1977 K40 18:56:12
3 6 Ehrling Jenny-Ann Örebro AIK 1980 K40 20:20:29
4 29 Trollsfjord Anna-Maria SOK knallen 1972 K45 21:50:23
5 1 Amundsson Lisa Strömstad löparklubb 1960 K60 22:09:39
             
100-miles Män för 24-timmarslöparna        
Plats Startnr Namn Klubb Född Klass Tid
1 21 Pokorny Sebastian Uptown Runners 1986 Msen 14:16:10
2 22 Scharp Martin Scania Road Runners 1968 M50 15:09:04
3 11 Halalkic Emir IF kville 1983 M35 15:44:00
4 20 Pavic Branislav Majornas IK 1979 M40 15:51:27
5 23 Sjölander Oscar Majornas IK / Dark Trail Runners 1969 M50 16:22:03
6 18 Orsvärn Sten Stockholm LDK 1962 M55 16:56:39
7 7 Enqvist Jon Södermalm 1976 M45 17:20:32
8 13 Höfer Stephan Deutschland 1970 Mmot 20:31:57
9 4 Bulajic Veselin Ingen klubb 1978 M40 21:54:48
Uppdaterad: 26 JUL 2020 19:33 Skribent: Peter Eriksson
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Team Ultrasweden LK - Friidrott
Reima Hartikainen, Kvilletorget 22
41704 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0732481670
E-post: hartikainen.reima@gm...

Se all info